Hakkari'de çeşitli tarihlerde şehir merkezi ve köy yollarına basma düzenekli ve uzaktan kumandalı patlayıcı döşeyen PKK'lı terörist Agit Hizan kod adlı Ayhan Avcı, güvenlik güçlerine teslim oldu. #haberImage { float: right; margin: 0 0 4px 8px;}#haberImage img { border: solid 1px #900; width: 272px; height: 204px;}#nealsak { border: solid 1px #990; width: 272px; height: 204px; background: url(http://image.haber7.com/ads/nealsak/market-bg.jpg) no-repeat; cursor: pointer;}

PKK'lı terörist, örgüt içinde parçalanmanın olduğunu, verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini ve insanlık dışı muamele olduğu için örgütten kaçtığını söyledi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar aralıksız sürerken, terör örgütünden kaçan teröristlerin de sayısı artıyor.

Son olarak Hakkari'nin Çukurca ilçesinde iki gün önce güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı Agit Hizan kod adlı Ayhan Avcı örgüt içindeki durumu itiraf ederken, örgütten kaçmak isteyen birçok teröristin olduğunu söyledi.
İlk ifadesinde ailevi sorunlar ve maddi imkansızlıklardan dolayı örgüte katıldığını belirten Avcı, "Örgüt stratejisi ve ideolojisini benimseyemedim. Örgüt mensupları arasında samimiyetsiz ve güvensiz bir ortam var. Katılmadan önce bana verilen vaatlerin hiçbirinin doğru olmadığını gördüm" dedi.

Avcı ayrıca, "İnsanlık dışı muameleler devam ediyor. Fırsatını bulan teröristlerin birçoğu kaçmak istiyor. Diğer teröristlerle birlikte Hakkari'de şehir ve köy yollarına çok sayıda basma düzenekli ve uzaktan kumandalı patlayıcı tuzakladık" diye konuştu.

AA