Terörist öğretmen çıktı...Gümüşhane'de yakalanan PKK'lı teröristin İstanbul'da 5 yıl öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

19.07.2007 12:59 Torul İlçesi’ne 35 kilometre uzaklıktaki Gülaçar Köyü Sırganlı Yaylası’nda dün saat 18.00 sıralarında Giresun Bölge Asayiş Komutanı Tuğgeneral Dursun Ali Karaduman’ın bizzat yönettiği operasyonla yakalanan terörist için Gümüşhane Cumhuriyet Savcılığı’ndan 4 gün ek gözetim süresi alındı. Adının M.E.K olduğu ifade edilen teröristin sorgusunda, Konya Selçuk Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 5 yıl İstanbul’da öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı.

SURİYE'DE EĞİTİM GÖRMÜŞ
Kimliği hakkında da önce yetkililere çelişkili ifadeler verdiği öğrenilen teröristin, ilk olarak yasadışı TİKKO örgütüne katıldığı, ardından 1999 yılında PKK’ya geçerek Suriye’de eğitim aldığı anlaşıldı. Suriye’de aldığı eğitimin ardından Türkiye’ye eylem yapmak için dönen teröristin 17 Haziran’da Erzincan’da cephane yüklü araçla bombalı eylem düzenlemek isteyen ancak güvenlik güçlerinin zamanında müdahalesi ile kaçan teröristlerden olduğu saptandı.
PKK'lı M.E.K.'nın 14 Temmuz Cumartesi günü Sırganlı yaylasında kalan köylüleri tehdit ederek yiyeceklerini alan iki teröristten biri olduğu, diğer teröristin ise operasyon sırasında karanlıktan yararlanarak kaçtığı öğrenildi


haberturk alintidir