MAHÇUP OLACAĞI İÇİN AÇIKLAMIYOROlcay hanım, Baykal’a mal varlığı tartışmasıyla ilgili hangi öneride bulundu?

19.07.2007 16:47 CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, özellikle eşi Olcay Baykal'ın mal beyanını açıklamasını isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın düşündüğü kadar birikimlerinin olmadığını söyledi.
Önceki gece Star TV'ye konuşan Baykal, "Zengin misiniz" sorusu üzerine, "Valla şikayetim yok, Allah'a şükür geçiniyoruz" dedi. Erdoğan'ın kafasında, eşinin büyük malvarlığı olduğu kanısı bulunduğunu belirten Baykal, "Olcay bana geçen gün 'Açıklamaktan mahçup olacağın için açıklamadığını bir ilan et' dedi. Yani bu malvarlığının, hiçbir şekilde günümüzün önemli siyasi şöhretlerininkiyle mukayese edilebilir hiçbir tarafı yoktur" diye konuştu.

Eşleri bacaklarını ayırır
Finans dünyası ileri gelenlerinin, "AKP'nin uygulamalarından memnunuz ama CHP'ye oy vereceğiz" demesinin hiç tuhaf olmadığını belirten Baykal şunları söyledi:
"'AKP'nin Türkiye'nin geleceğine nasıl bir tehdit oluşturduğunu biliyoruz. Biz bu kadar para kazanamayacağız ama bütün bunları değerlendirerek oyumuzu CHP'ye veriyoruz' diyorlar. Geçenlerde yarı şaka bu konu konuşulurken, bir arkadaşım dedi ki, 'Elbette CHP'ye oy verecekler çünkü eşleri onların bacaklarını ayırır, kıpırdayamazlar. Cumhuriyet mitinglerine o kadınlar koşarak gitmişlerdi. Cumhuriyete onlar sahip çıkıyorlar.'"
Milliyet alintidir