Kaplumbağalara haciz !

Ekopark’ı teminat gösterip aldığı krediyi ödemeyen işadamı yüzünden haciz memurları hayvanları saydı

Antalya’nın Kemer ilçesinde işletmecinin Ekopark alanını teminat göstererek çektiği kredi için banka takip başlattı. Bankanın, ipoteğin paraya çevrilmesi talebiyle başlattığı işlemler sonucu Kemer İcra Müdürlüğü ekiplerinin Ekopark’ta sayım yaptığı bildirildi. İşletmeci Selami Tomruk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bankaya yaptıkları hiçbir müracatın kabul edilmediğini belirterek, yabancı ortaklı bankanın bu alana bir an önce el koymak istediğini savundu. Ekopark’ın satışa çıkacağını belirten Tomruk, satış olmaması durumunda ekoparkın bankanın mülkiyetine geçeceğini söyledi.

25 bin kertenkele, 3 bin yılan var

Tomruk, Kemer İcra Müdürlüğü ekiplerinin sayıma başladığı Ekopark’ta 1.5 milyon kurbağa, 25 bin kertenkele, 2 binin üzerinde kaplumbağa, 3 bin 500 yılan, 1.5 milyon balık, yurtdışından gelen 700 koruma altında tür, 1.5 milyon kaktüs, 1 milyondan fazla endemik bitki türü olduğunu söyledi.

Parkta nesli tükenen hayvanlar yaşıyor

700 tür sürüngen uluslararası anlaşmalarla Ekopark’e getirildi. Tanzanya, Malezya, Burma’da yaşayan ve birinci derecede koruma altında bulunan piton molurus albino cinsi yılanın 96 yumurtası var. Ekopark’ta koruma altında bulunan türlerden kara mamba, Kleopatra’nın intihar etmek için kullandığı cinsten mayahaya kobrası, 180 kilogram ağırlığındaki boğa yılanı ve Güney Amerika’nın en güzel canlısı olarak bilinen iguanalar bulunuyor. 50 dönüm arazide, çok sayıda şifalı bitki, kaktüs ve egzotik ağaçlardan oluşan flora dokusu ve doğal yaşam alanı bulunuyor.


vatan alintidir