Selle boğuşan İngiltere'de su kalmadıSağanak yağışın vurduğu İngiltere'de halk içeçek su bulamıyor.

23.07.2007 12:51 İngiltere'de günlerdir süren sağanak yağışın neden olduğu sellerden etkilenen bölgelerdeki halkın gıda ve içme suyu sıkıntısı çektiği bildirildi.
Times gazetesi, durumu "vahim" olarak nitelendirirken, The Daily Mail gazetesi sel bölgesinin bir fotoğrafını yayımladı ve "Her Yer Su, Ama İçmeye Gelince Bir Damla Yok" başlığını kullandı.
Çevre ajansı yetkilileri, birçok nehirdeki taşma tehlikesinin devam ettiğini belirterek, Thames Nehri'nin de yükseldiğini, nehrin üst kesimlerinden, Oxford, Reading ve Windsor gibi kasabalardan geçen bölümlerine doğru saniyede 440 ton suyun aktığını bildirdi. Bu kadar çok miktarda suyun söz konusu yerleşim birimlerinde sele neden olabileceği uyarısı yapıldı.
Savunma Bakanlığının, selden etkilenen bölgelerdeki yiyecek ve içme suyu sıkıntısının aşılabilmesi için yardım kuruluşlarına kamyon ve şoför sağlayamaya hazırlandığı açıklandı.
Avon ve Severn nehirlerinin çevresindeki kent ve kasabaların dün selden en çok etkilenen bölgelerin başında geldiği belirtildi. Buradaki halkın süpermarketlere akın ettiği ve panik içinde alışveriş yaptığı kaydedildi.
Hükümet, sel felaketine karşı hazırlıksız yakalandığı eleştirilerine, krizin gerektiği gibi ele alındığı ve selden etkilenen kesimlerdeki halka gereken yardımın yapıldığı yanıtını verdi.Selden kaçan İngilizler Türkiye'ye geliyorTatil için yurt dışına çıkan İngilizlerin tercih ettiği üç ülke arasında Türkiye de bulunuyor.

23.07.2007 11:28 İngiltere’deki görülmemiş sellerden bıkan İngilizler, yurt dışına kaçıyor. Sellerden bıkarak tatil için yurt dışına çıkan İngilizlerin tercih ettiği üç ülke arasında Türkiye de bulunuyor.

Daily Telegraph gazetesi, 10 milyon İngilizin güneş özlemi ile yurt dışına yöneldiğini belirtti. Gazeteye göre, tatil amacıyla yurt dışına giden İngilizlerin sayısının geçen yaza göre yüzde 30’dan fazla artması bekleniyor.

Bu arada, İngilizlerin tercih ettiği üç ülkenin de İspanya, Yunanistan ve Türkiye olduğunu kaydeden gazete, geçen yaz nefis hava ve Dünya Kupası’nın İngilizleri ülkede kalmasına neden olduğunu kaydetti.

ANKA

haberturk alintidir