Dikkat! Sıcaklıklar 10 derece artıyorYarından itibaren Türkiye sıcak hava dalgasına teslim oluyor. Sıcaklıklar 43 dereceyi bulacak.

23.07.2007 18:21 İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Merkezi, Marmara Bölgesi'nde yarın ve Çarşamba günü sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine çıkacağı uyarısında bulundu.
Yapılan açıklamada, halen Marmara Bölgesi'nde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının yarından itibaren 2-4 derece daha artacağının tahmin edildiği belirtildi.
Yarın ve Çarşamba günü mevsim normallerinin 8-10 derece üzerinde seyredecek hava sıcaklıklarının, Perşembe gününden itibaren kuvvetli rüzgarla (poyraz) birlikte azalarak mevsim normallerine ineceği bildirilen açıklamada, Salı ve Çarşamba günleri hava sıcaklığının İstanbul'da 36-38, Edirne'de 41-43, Balıkesir'de 40-41, Kocaeli'nde 37-39 derece olacağı kaydedildi.
Açıklamada, yüksek sıcaklığa bağlı olarak sağlık sorunları ve orman yangınları başta olmak üzere görülecek olumsuzluklara karşı ilgililer ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.
AA
alintidir