Esrarengiz kaza
Londra’da eski Rus ajan Litvinenko’nun zehirlenmesinden sonra, Dağıstan asıllı Rus işadamı ve milletvekili Süleyman Kerimov’un (solda) Fransız Rivierası’nda yeni Ferrari’si ve yeni metresiyle geçirdiği kazada yanarak ağır yaralanması suikast şüphesi uyandırdı. Ancak bazı Rus gazetelerine göre, 7.2 milyar dolarlık servetiyle Forbes’un zenginler listesinde 72. olan Kerimov, playboy tarzı yaşamın kurbanı oldu.

RUSYA’nın en zengin 11’nci kişisi olan Dağıstanlı Süleyman Kerimov’un, haftasonu Fransız Rivierası’nda geçirdiği kazada yeni aldığı 700 bin dolarlık Ferrarisi’ni hurdaya döndü. 7,2 milyar dolarlık servetiyle Forbes sıralamasında dünyanın en zengin 72’nci kişisi olan Kerimov’un bu korkunç kazayı, kadınlara düşkünlüğü yüzünden geçirdiği konuşuluyor şimdi Moskova’da. Fransız Rivierası’nda Ferrari-Enzo marka otomobiliyle hız demesi yapan Kerimov’un yalnız olmadığı, yanında Rus STS televizyon kanalının güzel sunucusu Tina Kanadalaki’nin de bulunduğu ortaya çıktı.

Komsomolskaya Pravda gazetesine göre Kerimov, iki hafta önce Rusya başkenti Moskova’da tümü 5 yıldızlı toplam 30 otelin işletmesini aldı. Zorlu geçen görüşmeler sonunda Kerimov 2 milyar dolarlık yatırımla Moskova’daki otel işletmeleri sektörüne giriş yapmış oldu.

Gazeteye göre, evli ve iki çocuk babası olan Kerimov, playboyluğuyla tanınıyor. Tina Kanadalaki’den önce işadamanın adı Bolşoy tiyatrosunun ünlü balerini Anastasia Voloçkova, ses sanatçısı Natalya Vitlitskaya ve pop şarkıcısı Janna Friske ile birlikte anılmıştı. Nice yakınlarındaki kazada Kerimov’un bedeninin yüzde 70’i yanarken kadının araçtan hafif yaralı çıkması da ilginç bulundu. Kerimov, ağır yanıklarının tedavisi için Marsilya’daki bir tıp merkezine nakledilirken, Nice’te gördüğü tedavinin ardından Rus televizyoncu ülkesine geri döndü.

FİYAKA ATAYIM DERKEN

Eski Rus ajan Litvinenko’nun Londra’da zehirlenmesinin ardından Rusya’nın en zenginlerinden birinin Fransa’da tuhaf bir kaza geçirmesi ’suikast mi’ sorusunu akla getirdi. Ancak detayların ortaya çıkmasıyla birlikte kazanın adamın genç sevgilisine fiyaka atmak isterken yaşandığı anlaşıldı. Rus basını, "40 yaşındaki Kerimov, Fransa’yı Rusya sanarak 50 km hız sınırı bulunan virajlı yolda yanındaki kız arkadaşına birşeyler ispatlamak için 110 km sürat yapınca ağaca bindirdi. Hastanede can çekişen milyarder zaaflarının kurbanı denebilir" yorumunu yaptı.

7.2 milyar dolar servete sahip işadamı Kerimov aynı zamanda Rusya parlamentosu Duma’da Jirinovski’nin LDPR partisinde Dağıstan milletvekili sıfatını da taşıyor