Sözen, AK Parti MKYK toplantısında sonra yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıda genel seçim sonuçlarının değerlendirildiğini belirtti.


Milli iradenin seçimde kendini sandıkta bir kez daha gösterdiğini ''Türkiye'nin seçimini yaptığını'' kaydeden Sözen, sandıktan ''Türkiye'nin sesi ve Türkiye'nin demokrasisi çıktı'' dedi.


''Milletimizin büyük desteği ve onayı göstermiştir ki kazanan Türkiye olmuştur'' diyen Sözen, ''Kazanan güven ve istikrar olmuştur. AK Parti, toplumun her kesiminden almış olduğu oyunu güçlü bir şekilde temsil edecektir ve tartışmasız bir şekilde Türkiye'nin merkez partisi ve toplumsal merkezi temsil eden bir parti konumundadır. Oyunu AK Parti'ye veren vatandaşlarımız kadar, oyunu AK Parti'ye vermeyen vatandaşlarımız da bizim sorumluluk alanımızdadır. Çünkü biz, siyasetimizin birlik siyaseti olduğuna ve Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklamaya devam edeceğimize dair bu seçimlerdeki başarıları değerlendireceğiz'' diye konuştu.


Bir gazetecinin, toplantıda cumhurbaşkanlığı seçiminin gündeme getirilip getirilmediğini sorması üzerine Sözen, toplantıda sadece genel seçim sonuçlarının ve AK Parti'nin başarısının değerlendirildiğini söyledi.


''Yeni anayasa gündeme geldi mi?'' şeklindeki soruya ise Sözen, ''Bu konu gündemimizde yok. Seçim beyannamesinin öncelikli konularından biri sivil anayasanın hazırlanmasına dairdi. Onu zaten biz ifade etmiştik, bu konuda çalışmalar olacak'' karşılığını verdi.


Kaynak : AA