Suyunu Boşa Harcama!..
suyunubosaharcama.org günümüzde insanlığı tehdit eden en büyük sorun olan su tüketimi hakkında bizleri bilinçlendiriyor!.. Site güzel bir animasyonlar açılıyor. ilk başta gürül gürül akan bir suyun altında yemyeşil bir türkiye haritası çıkıyor ve bu harita yavaş yavaş kuruyor, çölleşiyor ve türkiye diye birşey kalmıyor. Bu içler acısı animasyon bile tehlikeyi anlatabiliyor!..
Animasyondan sonra site açılıyor ve önümüze suyumuzu boşa harcamamak için bilinçlendirme adına 4 başlık altında ip uçları geliyor. Bu esnada bir erkek sesi şu anki durumun ve alınabilecek önlemlerin kısa bir özetini geçiyor.
1. Başlık:Evde Suyu Kurtarmanın 10 Yolu!..
Burda ki önerilerin hepsini yerine getiren bir aile yılda yaklaşık 155 ton civarı suyu çöpe atmamış oluyor!..
2.Başlık:Ne Kadar Su harcadığını hesapla!..
Burda günde ne kadar su harcadığımızı hesaplayabileceğimiz güzel bir sistem oluşturmuşlar. duşlar,diş fırçalamalar, el yüz yıkamalar, bulaşık yıkamalar vb birçok su giderimizi hesaplayabiliyoruz.
3.Başlık:Nasıl Tasarruf edersin!?
Bu başlıkta yediğimiz yemeklerden yola çıkılarak harcadığımız su ve elektrik tüketiminde ne kadar enerji tasarrufu yapabileceğimizi görebiliyoruz!..
4.Başlık:Evin içinde sanal tur!..
Burda tekrar bir animasyon karşımıza çıkıyor ve evin içinde harcanan suları animasyonlu bir şekilde gösteriyor!..

Türkiye Çöl Olmasın!..
Durumun ne kadar içler acısı olduğunu bir kez daha anladım!.. Lütfen bu sitede yazılanlara elimizden geldiğince uygulayalım!.. Banyoda 5 dakika az kalmanız demek 1 yıllık içme suyunuz demek, bir yıl daha fazla yaşamanız demek!.. İnsanlık için yapmazsanız kendiniz için yapın..