Ordu'da trafik faciası:8 ölüORDU'nun Ulubey İlçesi'nde, Kemal Aksu yönetimindeki minübüs, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu şarampole yuvarlandı. Sürücü Aksu'nun kendisini dışarıya atarak kurtardığı kazada, 8 kişi hayatını kaybetti. Kazada, 10 kişi ise yaralandı.

Kaza, bu akşam saat 18.30 sıralarında, Ulubey ilçesi'nin Damarlı Beldesi, Sarpdere mevkiinde meydana geldi. Kemal Aksu yönetimindeki 52 M 5910 plakalı yolcu minübüsü, Sarpdere Köprüsü'nden yokuş aşağıya doğru inerken aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetti. Ön koltukta 3 kişi oturması nedeniyle virajlı olan yolda, hareket alanı dar olduğu için manevra yapamayan sürücü Aksu, kendisini minübüsten aşağıya atarak kurtardı. Kontrolden çıkan minibüs ise Sarpdere Köprüsü'nden uçuruma yuvarlandı.

Minübüste bulunan Havva Set, Gülümser Set, Güllü Bektaş, Enes Bektaş, Ömer Bektaş, Selçuk Bektaş, Katibe Şahin ve Tolga Şahin hayatını kaybetti. Kazada, minibüs sürücüsü Kemal Aksu ile Mecbure Yurttadur, Yaren Yurttadur, Abdullah Yurttadur, Nurdan Haydar, Hasibe Haydar, Güllü Bektaş, Şengül Aksu, Çiğdem Aksu ve kimliği saptanamayan bir kişi yaralandı.

Yaralılar, Ordu ve Giresun'da çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazadan yaralı olarak kurtulan Çiğdem Aksu'nun hamile olduğu ve kaza sırasında karnındaki bebeğin hayatını kaybettiği bildirildi. Sağlık durumu ciddi olan Aksu'nun, hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.vatan alintidir