SOSYETİK RESTORANDA CİNAYETKuruçeşme'deki balık restoranında silahlar konuştu, bir kişi öldü.

27.07.2007 07:24Sea House Balık Restoran’ta önceki gece kavga çıktı. Silahların konuştuğu kavgada bir kişi öldü

Kuruçeşme Muallim Naci Caddesi’ndeki bir balık restoranında önceki gece 01.00 sıralarında aralarında daha önceden husumet bulunduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Kavgada Haluk Akgün isimli bir kişi hayatını yitirdi.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre olay şöyle gelişti: Serhat Yücel ile arkadaşı Haluk Akgün yemek için akşam saatlerinde Sea House Balık Restoran’a geldi. Bu sırada aynı restoranda oturan ve Serhat Yücel ile arasında husumet olduğu belirtilen Halis Karaoğlu ve beraberindekiler garsonu çağırarak, “Bu arkadaşları restorandan çıkarın. Aramızda husumet var. Olay çıkabilir” dedi. Ancak garsonlar bu isteği Serhat Yücel’e iletmediler.

İlerleyen saatlerde Halis Yüce ile aynı masada oturan Mehmet Yıldırım’ın, Yücel ve Akgün’ün kendilerine baktığını söylemesi üzerine çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Restoranda ortalık karışırken bir el silah sesi duyuldu. Silah sesinin ardından Serhat Yücel’in birlikte yemek yediği arkadaşı 41 yaşındaki Haluk Akgün karnına isabet eden tek kurşunla yere yığıldı. Akgün tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis, savcı ve olay yeri inceleme ekipleri gelmeden restoranı yıkayan bazı çalışanların “Delilleri yok etmek” suçundan ifadesine başvurdu. Olaydan sonra kaçan Halis Karaoğlu ve Mehmet Yıldırım yakalanarak sorguya alındı.

haberturk alintidir