+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Akp'den Mİlletvekİlİ Olmak İsterİm!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Akp'den Mİlletvekİlİ Olmak İsterİm! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  niha Akp'den Mİlletvekİlİ Olmak İsterİm!

  AKP'DEN MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTERİM!
  CHP'li manken Tuğba Özay'dan ilginç açıklamalar... Özay bu kez kazanandan yana... Bir sonraki dönemde milletvekili olmak istediğini söyleyen Özay "AKP'yi kendime yakın buluyorum" dedi. İşte o röportaj...
  28.07.2007 21:44

  “Abdullah Gül’ü sempatik buluyorum. Bilgili, tecrübeli. Güleryüzlü olması benim hoşuma gidiyor; güleryüzlü olmak çok iyi bir cumhurbaşkanı olacağı anlamına tabii ki gelmiyor; ancak Abdullah Gül’ün Çankaya’ya yakışacağını düşünüyorum.”

  Podyumların gözde mankeni Tuğba Özay, AK Parti’ye göz kırpıyor. CHP üyesi olan ve Deniz Baykal’a yakınlığıyla tanınan Özay, Abdullah Gül’ü sempatik ve başarılı buluyor. Gül’ün cumhurbaşkanı olmasına karşı çıkmayan Özay, başörtülü kızların inançları nedeniyle üniversitede okuyamamasını haksızlık olarak görüyor. CHP’nin derdini halka anlatamadığını, bu yüzden de CHP ile halk arasında mesafe oluştuğunu söyleyen Özay, Başbakan Tayyip Erdoğan’a hayranlık duyuyor. Ünlü manken, “Ülkeye faydam dokunacağına inanırsam AK Parti’de siyaset yapabilirim.” diyor.

  ***

  Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığına tekrar aday olacağının sinyalini verdi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

  Ben asla türbana karşı değilim. Neticede örtünmek dinimizin bir gereği. Bir sürü başörtülü arkadaşım var. Ama Türkiye’de maalesef türban ideolojik bir simge haline geldi, getirildi. Bu da bir krize sebep oluyor. Birtakım çevreler bundan rahatsız oluyor. Abdullah Gül’ü sempatik buluyorum. Bilgili, tecrübeli. Güleryüzlü olması benim hoşuma gidiyor; güleryüzlü olmak çok iyi bir cumhurbaşkanı olacağı anlamına tabii ki gelmiyor; ancak Abdullah Gül’ün Çankaya’ya yakışacağını düşünüyorum.

  Yani eşinin türbanlı olması sizin için sorun değil öyle mi?

  Siyasi simge haline getirilmedikçe evet. Başörtüsü bu topraklarda yüzyıllardır var. Atatürk’ün eşi bir dönem örtülüydü. Anadolu’ya gittiğiniz zaman pek çok insanın türbanlı olduğunu görürsünüz. Türkiye’de, bir kavram kargaşası da yaşanıyor. Bu laiklik, demokrasi, din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması gibi konularda herkes bir şeyler söylüyor. Dinin devlet yönetiminde egemen olmasını istemiyorum. Ama dindar insanların devlet yönetiminde bulunması farklı.

  Peki türbanlı kızların üniversitelerde okumasına ne diyorsunuz?

  Yine aynı noktaya geliyoruz. Bu kavram karmaşası yaşandığından o da çok büyük bir sorun olarak karşımızda duruyor. Türbanlı öğrencilerin üniversitelerde okuması tabiî ki çok normal… İnsanların şekline değil, kafasının içine bakılmalı. Her parti bu problemleri çözmek için uğraşmalı. Zaten türbanla ilgili diğer partilerin de yaklaşımı ılımlı. Türban mutlaka siyasetin dışına çıkmalı, siyasetin, partilerin simgesi olmamalı…

  CHP seçimlerden 1 hafta 10 gün önce Yozgat’ta türban dağıttı insanlara…

  Bana göre hiç doğru bir davranış değil bu. Türban dağıtmanın bir faydası olduğunu düşünmüyorum. O insanlara kucak açmak, şefkatle yaklaşmak, bu söylemlerinizi tavırlarınızda da dile getirmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

  CHP, bunun normalleşmesi adına bir adım atar mı sizce? Atmalı mı?

  Çağdaş, laik, demokratik ve insanları özgürce yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti arzu ediyorum. TC çatısı altında Alevi’si de Sünni’si de, Laz’ı da Ermeni’si de, laiki de dindarı da herkes kardeşçe yaşayabilmelidir. Çünkü bu topraklarda insanlar yüzyıllardır böyle yaşamışlar. Ama bunları söylerken İran gibi bir ülke de istemem. CHP, ülkenin normalleşmesi için elinden geleni yapmalı.

  Sizin türbanla bir sorununuz yok zaten. Tesettür defilelerine de çıkıyorsunuz.

  Bir tek firmanın defilesine çıkıyorum. O da Tekbir… Bu defileye çıktığım için eleştiriler de aldım. Sonuçta bu insanların gerçekliğini yok edemezsiniz. Nasıl ki o insanlar bizim gerçekliğimizi yok edemezse biz de onların gerçekliğini yok edemeyiz. Yok etmeye çalıştığınız zaman zaten kriz çıkar.

  Ya da tahammül edememe durumu…

  Ben BBC televizyonuna iki defa belgesel çektim. Ve Türkiye’nin Batı’ya dönük modern yüzünü temsil ettim. Orada bir Müslüman olarak dualarımı okudum. Sayın Başbakan da vardı, Sayın Abdullah Gül de vardı. O belgesellerde 5 büyük İslam ülkesi vardı ki bu ülkenin liderleri ve kendi sektöründe öne çıkan isimleri de vardı. Ben orada motosiklet de kullanıyordum, en frapan halimle de görüntü veriyordum, halkın içinde de röportajlar yapıp İstanbul’u tanıtıyordum. Aynı zamanda da çıktığım bir tesettür defilesini de yayımladılar.

  O belgeselde dua okuduğunuz için de eleştirildiniz. Bunları göstermelik olarak yaptığınız iddia edildi.

  Kendime göre ibadetimi de yapıyorum. Kandil geceleri ya da arınmak istediğim zaman türbelere gidiyorum. Gecenin 03.00’ünde 05.00’inde Hz. Yuşa’ya gittiğim çok zaman olmuştur. Kim bilebilir ki benim içimi?

  İnsanların bunları yadırgaması gayet doğal. Çünkü, karşılarında manken Tuğba Özay var...

  Bu benim kendi inancım. Ortaokulda din dersim çok çok iyiydi. Din dersi öğretmeniz sevdirdi bana dinimizi. Bütün duaları ezbere bilirim. Allah ve kul arasına kimsenin giremeyeceği düşüncesindeyim. Bugün insanlar suya tapıyor, güneşe tapıyor, file tapıyor. Şeytana tapanlar var yani… Ama benim için bir tek Allah var ve ben dua ettiğim zaman kendimi çok iyi hissediyorum. İyi bir Müslüman olmak iyi bir insan olmaktan geçer, bana göre en büyük ibadet de iyi bir insan olabilmektir. Ben Allah’a inanıyorum, söylenenler ise beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

  22 Temmuz’daki seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

  İstikrar sağlandı.

  Bu kadar mı? Memnun musunuz?

  AK Parti’nin başta olmasından mı?

  Evet, samimi olarak ne düşünüyorsunuz?

  Ben CHP’nin bazı tutumlarından memnun değilim. Yani örneğin gençlik ve kadın kollarının daha aktif çalışması gerektiğine inanıyorum. Her şeyden önce halka inmesini, halkın problemlerini bilmesini, onlara çözüm önerileri getirmesini istiyorum. Ama CHP halka çok yakın durmuyor. Ya da öyle görünüyor. Halkın anlayacağı dilden konuşması gerekiyor.

  CHP’nin halktan kopuk olduğunu mu düşünüyorsunuz?

  Burada da zaten CHP’nin halka biraz daha yakın olması gerektiğine, daha çok kitlelere ulaşabilmesi gerektiğine inanıyorum. Ama AK Parti ile ilgili olarak da yani sadece AK Parti olarak da görmüyorum olayı. Siyasetimiz dış güdümlü, sonuçlarda dış dünyanın da etkisi var.

  ***

  Lisedeyken ülkü ocaklarına takıldım

  Solcu manken olarak anılıyorsunuz; ama görüşleriniz liberal, demokrat; insan haklarından yanasınız, din ve vicdan özgürlüğünü savunuyorsunuz… ‘Solcu’ olarak anılmaktan rahatsız olmuyor musunuz?

  Ben CHP üyesi olalı 7-8 yıl oldu; ama çocukluğumdan beri hep o ortamın içinde yetiştim. Tabiî ki ailemin çok büyük bir etkisi var. Benim annem babam eğitimci insanlar… Sağ mı sol mu dediğin zaman ben sola yatkın bir insanım… Belki biraz çocukça konuşuyorum bu konularda; ama solcu gençliğin o dönemlerde nasıl katledildiğini okuduk, gördük, birtakım şeylere de şahit olduk… Çok suçsuz masum insanların…

  Ama her iki taraftan da o dönemde insanlar öldü…

  Evet, kardeşi kardeşe vurdurttular…

  O dönem çok karanlık bir dönem…

  Çok karanlık bir dönem; ama o zaman çok solcu gencin katledildiğini, işkence gördüğünü biliyoruz.

  Liseli yıllarınızda Küçükyalı’da Ülkü Ocakları’na gidip geldiniz. Madem solcusunuz ne işiniz vardı orada?

  Bunu nereden biliyorsunuz?

  Ortak arkadaşlarımızdan öğrendim…

  (Gülüyor…) Küçükyalı’da değil, Erenköy’de… Öğrenciyken, evet gittim. Doğma büyüme Bağdat Caddeli’yim… Zaten bu tip şeyler çocukluktan itibaren başlıyor. 1991-92’li yıllarda etrafımda çok arkadaşım vardı; sağı da benimseyen, solu da benimseyen… Sağcılar bana yakın duruyordu o zamanlar.

  Siz de sağcılara yakın duruyordunuz ama…

  İdeolojik anlamda asla yakın durmadım… Ama çok arkadaşım vardı. Ve işte bunların hepsi bende bir çelişki yaratıyordu. Yani ideoloji ne demek ki diyordum. Yani sağ, sol bunlara ne gerek var ki hepimiz kardeşçe bir çatı altında yaşayamıyor muyuz? Şimdi bir fikre sahip olabilmeniz için diğer fikirleri de bilmeniz lazım. Sonuçta bir bayrak, bir vatan, devlet var diye düşünüyordum…

  AK Parti’nin seçim sloganına dönüştü bu...

  Allah, öyle mi? Anam, değiştirelim o zaman bu sözleri (gülüyor)…

  CHP iyice uca yaklaştı galiba.

  Ben demokrat bir insanım…

  Peki demokrasiye, insan haklarına daha çok vurgu yapan bir partide neden siyaset yapmıyorsunuz?

  Zaten farkındaysanız AKP’nin ilk baştaki söylemleriyle şimdiki söylemleri farklı. Herkes demokrasiyi kendine simge yaptı ve onu sunmaya başladılar.

  CHP’nin birinci çıkacağına inanıyor muydunuz?

  Yok, ben yine AKP diye düşünüyordum. AKP birinci olur diye düşünüyordum.

  CHP nerede yanlış yaptı peki?

  Başta söylemiştim hepsini. Yani o halka verdiğiniz mesajlar, kitlelerle buluşabilmek falan…

  Ne olacak bu CHP’nin? Ne düşünüyorsunuz bir üye olarak?

  Muhalefete devam! Halk CHP’ye muhalefet görevi verdi, muhalefete devam! Ya Deniz Bey bana göre Türkiye’de gerçekten çok dürüst bir siyasi lider. Şimdi onu da o kadar yıpratmanın ben hiçbir manası olmadığını düşünüyorum. Ben Deniz Baykal’ın çok kaliteli, çok kalifiye bir lider olduğunu düşünüyorum.

  Ama bence dürüstlükle kaliteli lider arasında çok fark var!

  Siz şimdi iyi bir lider diyorsunuz, iyi bir lider dediğiniz partisini bir kez olsun iktidar yapar. Kaç yıldır bu partinin başında…

  Ooo siyaset bu, politika bu…

  Sizin bir ara temiz podyum çalışmanız vardı…

  Evet, ben bir dönem temiz podyum kampanyası başlatmak istiyordum. Ama ben bir dernek kurmak istiyorum. Madem yeni hükümet de geldi; buradan Sayın Başbakan’ımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum.

  AK Partili gibisiniz!

  Kesinlikle bu alanda destek görmek istiyorum. Modellerin sosyal haklarını koruyabileceği ve sosyal bir kimlik kazanacağı bir derneğin olması gerekir diye düşünüyorum. Sendika bugün kuramazsınız; çünkü sendikalaştığınız zaman size iş de gelmez. Ama bugün Fransa’da bu mesleğin sendikası var. Ben MODER adı altında bir dernek kurmak için çok mücadele ettim. Ama bütün işlemleri yapmama rağmen bir türlü bir birlik oluşturamadık. Ben istedim ki kimsenin tekelinde olmayalım. Bugün her şehrin, neredeyse her köyün bir derneği var. Şimdi bu kadar göz önünde olan bir mesleğin… Mesela biz emekli olamıyoruz. Bizim sosyal bir kimliğimiz oluşmamış durumda… Biz bugün Türkiye’yi yurtdışında temsil eden insanlarız. Bizim mesleğimiz alanında ciddi bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ben. Uluslararası arenada ülkemizi temsil ediyoruz. Biz de kültür elçisiyiz.

  Sizin camianızda da acayip insanlar var, kültür elçisi demek doğru olur mu bunlara?..

  Ama bir dakika, sanatçıların arasında yok mu?

  Var; ama onlar devlet sanatçısı olmuyor.

  E işte bizlerin de ayrılması lazım. Ben de onu söylemeye çalışıyorum.

  Son olarak bir sorum daha var. Bodrum’daki sandıklarda sonuçlar şöyle: CHP yüzde 47, MHP yüzde 27, AK Parti yüzde 20. Bu size neyi hatırlatıyor? Yani Bodrum’da CHP’nin, Türkiye’de AK Parti’nin birinci çıkmasını neye bağlıyorsunuz?

  Bodruuuuum… Bodrum…. Ahhh… Neye bağlıyorum? Haaa buldum orman yangınlarına…

  Sorudan kaçmayın lütfen!

  Ama yok, o yangınlarda Orman Bakanlığı’nın iyi çalışmadığını düşüyorum. (Kahkahalar!)  Erdoğan, Baykal’dan daha karizmatik

  Recep Tayyip Erdoğan’ı kıskanmıyor musunuz?

  Sayın Başbakan karizmatik biri. Oylar AKP’ye değil, Başbakan’a verildi, onun karizmasına gitti. CHP’de ise tam tersi… Oylar Sayın Baykal’a gitmedi, partiye gitti.

  Siz Başbakan’a da bayağı bir sempati duyuyorsunuz bildiğim kadarıyla. Hatta rüyanızda bile görmüşsünüz…

  Gerçekten de Tayyip Bey’e sempati duyuyorum…

  Bir teklif gelse düşünür müsünüz?

  Bunu da düşünmedim değil. Benim çevremden de çok kişi bunu söyledi bana… Cumhuriyetçi, Atatürkçü bir aileden geliyorum. Partimle çalışmaya devam etmek isterdim. Ama kendi kimliğimi, kişiliğimi, tavrımızı koruduktan sonra, duruşumu belli ettikten sonra ülkem için yapabileceğim ne varsa yapmalısınız diye düşünüyorum.

  Ertuğrul Günay bir dönem CHP’nin hatta solun çok sembolik isimlerinden birisiydi. Şimdi AK Parti’de… Tuğba Özay neden AK Parti’ye geçmesin?

  Bunlar derin mevzular; ama AK Parti bana uzak değil. Milletvekili olmayı isterim, siyaseti seviyorum. Bu seçimde yaşım tutmadı; ama önümüzdeki seçimlerde muhakkak girmek istiyorum.

  AK Parti’den girer misiniz?

  Benim Başbakan’a karşı her zaman bir sempatim var zaten… Memleketin hayrına olacaksa düşünürüm, neden olmasın, hayırlı neyse o olsun, onu isterim. (Kahkahalar!)

  haber10

 2. #2
  (•̪●)GaLaDeSTeL(•̪●) holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust Baktabul'un Çılgını holocoust - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  elf diyarı:)
  Mesajlar
  3.796
  Blog Yazıları
  60
  Tecrübe Puanı
  60879615

  Tanımlı

  ya tugba ozay ne yaptigini bilmiyo bence amaclari medyanin gozuonunde olmak baska birsey degil

 3. #3
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  Tanımlı

  her partinin böyle !!!utanmayan!!! seçmen ve üyelere ihtiyacı var..............

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Türk Olmak, Türk Olmak Nedir ? Türk Olmak Nasıldır ?
  By Kayıtsız in forum Sorun Cevaplayalım
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 02-02-2011, 18:34
 2. iğne olmak mı ameliyat olmak mı
  By herzaman in forum Anketler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-11-2009, 20:52
 3. Kadın Olmak Mı Erkek Olmak Mı?
  By hayalperisi in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 08-23-2008, 16:35
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2008, 13:53
 5. Ben Senden Önce Ölmek İsterİm
  By Baktabul in forum Şiir
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 11-23-2007, 19:10

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375