Hayranlarının yıllarca heyecanla beklediği çizgi dizi Simpsonlar’ın sinema uyarlaması, gişede en iyimser tahmilerden bile büyük başarı elde etti. ***** haftasonu yaklaşık 170 milyon dolar gişe hasılatı yaparak bütün rakiplerini geride bıraktı.Televizyon tarihinin en uzun ömürli çizgi dizisi Simpsonlar’ın beyazperde uyarlaması en iyimser beklentileri bile aşarak gişede fırtınalar estirdi. 27 Temmuz’da onlarca ülkede aynı anda gösterime giren ***** tüm dünyada yaklaşık 170 milyon dolar hasılatla listelerde bir numaraya yükseldi.

Haberin devamı

Film böylece açılış hasılatıyla pek çok başarılı animasyona imza atan Pixar’ın yapımlarını da geride bıraktı.

Çizgi dizi, 18 yıllık televizyon macerası boyunca ABD kültürü ve siyasi hayatına yönelik ince taşlamalarıyla tüm dünyada milyonlarca kişinin hayranlığını kazanmayı da başardı.

Ancak Simpsonlar’ın beyazperdedeki başarısının altında yatan en önemli nedenlerin başında kuşkusuz çizgi dizinin gösterildiği ABD Fox televizyonunun başarılı reklam kampanyası geliyor.

Pazarlama maliyeti dışında yaklaşık 80 milyon dolar gibi küçük bir bütçeye mal olan filmin gösterimde olduğu sürede gişede yeni rekorlara imza atmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ntv.comdan alıntı