Mumcu’dan, Ağar’a hodri meydan


ANAVATAN lideri Mumcu, kendisiyle ilgili seçim öncesi iftira ve dedikodular üretildiğini belirterek “Mehmet Ağar, şürekası ve basmakalıp uydurmalarla yazıp konuşan herkesle milletin gözü önünde açıkça hesaplaşmak istiyorum” dedi.

NTV
Güncelleme: 09:55 TSİ 01 Ağustos 2007 Çarşamba

ANKARA - ANAVATAN lideri Erkan Mumcu, Anavatan-DYP birleşmesinin gerçekleşmemesi sonrası ortaya çıkan iddialara Hürriyet Gazetesi yazarı Cüneyt Ülsever’e gönderdiği sert mektupla yanıt verdi.


DP’nin yüzde 5,5 oyla uğradığı ağır seçim yenilgisi sonrası sorumluluğun kimde olduğuna dair tartışmalar sürüyor. Gazeteci Ülsever, 24 Temmuz’da yazdığı yazıda ‘DP’nin merkez sağı boş bırakmasının AKP’nin işine yaradığına değinerek’, seçim öncesi yaşananlarla ilgili Anavatan lideri Mumcu’yu açıklama yapmaya davet etmişti.

Bu davete Mumcu’dan, ağır ifadeler taşıyan bir mektupla yanıt geldi.

Mumcu, mektubunda milletvekili aday listelerinin YSK’ya verilmesinden sonra bir basın açıklaması ile Mehmet Ağar’ı sürecin nasıl ve niçin kesildiğine dair açıklama yapmaya çağırdığını, ancak bu davete yanıt alamadığını belirtiyor.

Mumcu şu ifadeleri kullandı: “Çağrım yanıtsız bırakıldı. Ama mürai bir üslup ile e 5,5
oyla ’sürecin işlediği, listelerde Anavatanlı adayların yer aldığı’ yalanı söylenmeye devam edildi. Ben sustum. Maruz bırakıldığımız sahteciliğe rağmen sustum. Uydurulan tüm yalan, iftira ve dedikodulara rağmen sustum. Sustum. Çünkü bu sahtecilikte hiç vebali olmayan ve sahada DP’nin başarısı için emek veren yüz binlerin hukukuna saygımdan sustum.

Ortalıkta konuşup yazanların, anlattıklarına inanmaktan, inandırmaktan bekleyebilecekleri çok menfaatleri vardı. Onlar uydurmaya devam ettiler, ben sustum. Savunma hakkımı kullanmadım.

Bir tek şeyi bekliyorum: Mehmet Ağar, şürekası ve basmakalıp uydurmalarla yazıp konuşan herkesle milletin gözü önünde açıkça hesaplaşmak. Ben, yüzüme bakmaya yüzü olanlarla konuşmak istiyorum.

DP çatısı altında bütünleşme Türkiye için gerçek bir umut olabilirdi. Bu umudu alışkın oldukları ’sahtecilik’ yöntemleriyle öldürenlerin tarih karşısında hesap verecekleri kesindir. Ama ben millet önünde hesap verelim diyorum. Uydurulmuş yiğitlik, kahramanlık efsanelerine inanan kim varsa... Ne söylüyor, ne soruyor, ne biliyorsa... Hodri meydan! Millet önünde hesap sormaya, hesap vermeye...”


ntvmsnbc.com alıntıdır