MİCROSOFT, I-POD 'UN TAHTINA GÖZ DİKTİ..

Microsoft’un MP3 çaları yeni bir alternatif

Microsoft, önümüzdeki Kasım ayında çıkaracağı yeni MP3 çalarıyla beraber Apple’ın kült cihazı iPod’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Bu yeni cihazın adı Zune olarak düşünülmüş ve çeşitli Wi-Fi özelliklerle donatılmış. Başka insanların parçalarını kendinize aktarmanız ve dinlemeniz artık mümkün olacak. Bu da demek oluyor ki, otobüste eve doğru giderken karşınızda oturan tanımadığınız bir insanla parça değiş tokuş edebileceksiniz. Microsoft, Windows tabanlı bir yürütme sistemi düşünüyor ama daha basit bir şekilde.

Microsoft’tan Jo Marlow, Zune hakkında şunları söyledi:“Zune’da odaklandığımız şey eğlencenin değişik formları. Biz kapsayıcı bir marka oluşturmaya çalışıyoruz...

Sanatçıları ve şarkılarını hem keşfedebilecekleri hem de araştırabilecekleri yeni bir cihaz.”Eğer bu gerçekleşirse Zune, cidden tavan yapacak bir cihaz olabilir. Şarkıcıları plak şirketlerinin kampanyalarından değil de kendi kendilerine keşfetmek isteyen internet kullanıcılarını ve Xbox Live fanlarını hedefleyen bir cihaz olur ki zannımızca kimse bununla baş edemez! Nasıl mı olacak? Bekleyip göreceğiz..