ABD'de köprü çöktü: 7 ölüMississippi eyaletinde, Minneapolis ile St Paul'ü birbirine bağlayan köprün çökerek Mississippi nehrine yuvarlandı.

02.08.2007 09:05 Üzerinde inşaat çalışmaları devam eden The Interstate 35W adlı 4 geçişli köprü, yerel saatle 18.00'da (TSİ 01.00) çökerek dev parçalara ayrıldı. Köprünün çökmesi sonucu en az 8 araç ile bir kamyonun Mississippi nehrinin sularına yuvarlandığı, alev alan bir kamyon ile bir okul otobüsü köprünün yana yatmış bir parçasına takılıp kaldıkları belirtildi. Yerel televizyonların yayınladıkları görüntülerde bazı kişilerin köprünün tamamen suya gömülmeyen bölümlerinde mahsur kaldıkları görüldü.

Olayda meydana gelen can kaybı ve yaralanmalar konusunda henüz resmi bir açıklamada bulunulmazken CNN televizyonu en az 7 kişinin öldüğünün teyit edildiğini duyurdu.

Bölgede onlarca kurtarma aracının bulunduğu ayrıca dalgıçların da nehir sularında kurtarma çalışmalarına katıldıkları gözlendi.

Öte yandan merkezi başkent Washingnton'da bulunan ABD İçgüvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, yaşanan facianın terörizmle bağlantısı olduğuna ilişkin hiçbir ize rastlanmadığı vurgulandı
haberturk alintidir