Gümüşhane'de çatışma: 4 asker yaralıGÜMÜŞHANE'nin Şiran İlçesi'nde, arazi araması yapan askerlere, pusu kuran teröristler tarafından ateş açıldı. Açılan ilk ateş sırasında 1 Astsubay Çavuş ile üç er yaralandı. Olayın ardından bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Şiran İlçesi Karasoylu Mevkii'nde bu akşam saat 21.00 sıralarında devriye görevi yapan askerlere, pusu kuran PKK'lı teröristlerce ateş açıldı. Açılan ilk ateş sırasında, Ali Uzundemir isimli Astsubay Çavuş ve Tuncay Mardin, Mehmet Yücel ve Özer Kınıkoğlu isimli erler yaralandı.

Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine PKK'lı teröristler, gecenin karanlığından istifade ederek ormanlık alana kaçtı. Yaralı Astsubay Çavuş Ali Uzundemir ile yaralı erler Tuncay Mardin, Mehmet Yücel Şiran Devlet Hastanesi, Özer Kınıkoğlu adlı er ise Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayın ardından güvenlik güçleri, kaçan bölücü teröristleri yakalamak için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.vatan alintidir