Alman Marco'nun sarkıntılık ettiği İngiliz kız, doktor izin vermediği için dâvâya çıkmayacak
06 Ağustos 2007 Pazartesi 17:50 Antalya'da 17 yaşındaki Alman Marco W.'nin cinsel tacizine uğradığı iddia edilen 13 yaşındaki İngiliz Charlotte L.M'nin 2 gün sonraki duruşmada hakim karşısında ifade vermesine İngiltere'deki doktorları 'Psikolojik zarar görür' diyerek izin vermedi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İngiliz kızın avukatı Ömer Aycan, "2 gün sonraki duruşmada Marco'nun tutukluluk halinin devam etmesini bekliyoruz çünkü bu duruşmada İngiliz müvekkilimi muayene eden ve tecavüz raporunu veren doktorda dinlenecek. Bu yüzden tutukluluk hali devam edeceğine inanıyorum. Ayrıca Marco'nun doktor raporuyla birlikte cinsel taciz yerine tecavüzle yargılanıyor olması onun daha fazla ceza almasına neden olacaktır. Dosya henüz tamamlanmış değil. Bu duruşmanın da erteleneceğini
düşünüyorum. Ancak 4. duruşmada karar çıkabilir. İngiliz kızın bu duruşmada ifade vermek için Türkiye'ye gelmesi bekleniyordu. Ancak doktorlar bu yaşta bir kızın mahkemede ifade vermesi, basının yoğun ilgisi gibi nedenlerden dolayı psikolojinin bozulacağı gerekçesiyle ifade vermesine izin vermediler" dedi.
SÜLEYMAN ELÇİN/ İHA

netgazete