Doktorun arabası takla attı, eşi ve 2 kızı öldü
06 Ağustos 2007 Pazartesi 14:40 Eskişehir'de, bir doktorun eşi ile 2 kızını kaybettiği trafik kazasında 6 kişi de yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Bursa Devlet Hastanesi doktorlarından Osman Atmaca (46) idaresindeki 16 BYR 24 plakalı otomobil ile Veysel Yerlikaya (25) yönetimindeki TPP438 yabancı plakalı otomobil, Eskişehir-Ankara Karayolu'nun 59. kilometresindeki Kaymaz Kavşağı'nda çarpıştı. Çarpışmanın ardından bankete çarpan 16 BYR 24 plakalı otomobil, takla attı. Kazada, doktor Osman Atmaca'nın eşi Zeynep Atmaca (33) olay yerinde, kızları Dila (8) ve Simal Atmaca (7), kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan otomobil sürücüleri Osman Atmaca, Veysel Yerlikaya ile her iki araçta bulunan Eymen Tuğçe Atmaca, Durmuş İtsel, Hatice Köroğlu ve Ayşe İtsel, kaldırıldıkları Sivrihisar Devlet ve ESOGÜ Tıp Fakültesi hastanelerinde tedavi altına alındı.
Bu arada, Kaymaz Belediye Başkanı Mustafa Akkuş, kavşakta sık sık kazaların meydana geldiğini belirterek, yetkililerden gerekli tedbirleri almalarını istedi.
Trafik ekipleri kazayla ilgili incelemelerini sürdürüyor.
kaynak:M. HALUK ÖZDEN - OKTAY ÖZDEN / İHA