Antalya ve Kıbrıs'da halk, depremle uyandı
06 Ağustos 2007 Pazartesi 11:25
Akdeniz'de bu sabah, 3,6 ve 3,9 büyüklüğünde iki ayrı deprem meydana geldi.
Bu sabah saat 07.26'da Kıbrıs'ın güneydoğusunda 3,6 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Saat 08.26'da ise Antalya Körfezi açıklarında 3,9 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Deprem Araştırma Enstitüsü yetkilileri, ikinci depremin merkez üssünün, Antalya'ya 117 kilometre mesafede, Antalya Körfezi'nin açıkları olduğunu bildirdiler.

KKTC METEOROLOJİ DAİRESİ'NİN AÇIKLAMASI

Bu arada, KKTC Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü depremlerin, Gazi Mağusa ve Lefke deprem istasyonlarında da kaydedildiğini bildirdi.
KKTC Meteoroloji Dairesi'nden yayınlanan açıklamada, saat 07.26'da, Gazi Mağusa Deprem İstasyonu'ndan yaklaşık 72 kilometre uzaklıktaki çok hafif şiddetteki depremin aletsel büyüklüğünün 3,5, saat 08.26'da Lefke Deprem İstasyonu'ndan 170 kilometre uzaklıktaki hafif şiddetteki depremin aletsel büyüklüğünün ise 4,1 olarak kaydedildiğini belirtildi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yetkilileri, farklı deprem istasyonlarında kaydedilen değerler arasında farklılıklar olabileceğini ifade ettiler.

netgazete :kaynak