Çorum kız yetiştirme yurdunda yangın
01:27
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Çorum Kız Yurdu'nda yangın çıktı.

Mimar Sinan Mahallesi'ndeki 4 katlı yurdun 3. katında saat 21.30 sıralarında çıkan yangına ilk müdahaleyi erkek yurdunda kalan öğrenciler yangın söndürme tüpleri ile yaptı.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınarak söndürülen yangında dumandan etkilenen 7 kişi hastanelere kaldırıldı.

Olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Çorum Valisi Mustafa Toprak, kız yurdunun 3. katındaki dinlenme odasında, sigara veya parlayıcı bir maddenin etkisiyle koltuğun tutuşması sonucu yangın çıktığını söyledi.

Dumandan etkilenen 7 kişinin hastanede tedavi altına alındığını ve durumlarının iyi olduğunu vurgulayan Toprak, şunları kaydetti:

''Olayda kimsenin yaralanmaması ve ciddi bir sorun yaşanmaması sevindirici. Yangın ilk tespitlerden anlaşılıyor ki dinlenme odasında bulunan koltuğu sigara yada parlayıcı bir maddenin tutuşturmasından çıkmış. Gerekli işlemlerin ardından yurt en kısa sürede onarılarak tekrar hizmete açılacak. Binadan kalan 32 kızımız da bir süre erkek yurdunun boş olan en üst katında kalacak''
sabah alintidir