Ferit Şahenk, Gül'ün Köşk adaylığına sıcak bakarken, "Abdullah Gül çok prestijli, yurtdışında bizi başarıyla temsil etmiş biri. Bu görevi yapacak her türlü şeye de sahip." dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığına sıcak bakarken, yeni dönemde önceliğin sosyal güvenlik reformlarında olması gerektiğini belirtti.

Ferit Şahnek, CNN TÜRK'ün Eğrisi Doğrusu programında Taha Akyol'un sorularını yanıtladı.

Şahenk, cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak, "Abdullah Gül çok prestijli, yurtdışında bizi başarıyla temsil etmiş biri. Bu görevi yapacak her türlü şeye de sahip. Tabii ki gönül uzlaşı ve işbirliği istiyor" dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakıyor.

Ferit Şahenk, Mecliste'ki tek parti iktidarıyla istikrar beklentilerinin arttığını da dikkat çekiyor ve büyüme için yabancı sermaye girişinin artması gerektiğini savunuyor.

Şahenk, "Merkez Bankası rezervleri çıkarmak için alımlara başladı Şeffaflıkla ilgi bir sorun gelmezse yatırımcı daha fazla para koyar. 30-35 milyar dolar girmeli bilançosunun daha güçlü olması için" diye konuştu.

Öncelik sosyal güvenlik

Ferit Şahenk, önceliğin sosyal güvenlik reformlarına verilmesinin önemine işaret etti: "Bir kere biz Avrupa'daki birçok kalkınmış ülkenin yapamadığını yapmış olabiliriz. Maçın başlangıcında dakika bir gol bir biz yaparız..." dedi.

Ferit şahenk önümüzdeki dönemde, Avrupa Birliği sürecinin aksamayacağını düşünüyor. Şahenk, "Kısa vadede kriz ortamı yaşayacağına inanmıyorum. Türkiye'nin olduğu kadar AB'nin de Türkiye'ye ihtiyacı vardır" dedi.

Kaynak : CNN TÜRK