564 adet kaçak şarap yakalandı
ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonlar sonucunda 564 adet kaçak şarap ele geçirildi.


Edinilen bilgiye göre, S.Y.'nin faturasız ve irsaliyesiz şarap sattığı ihbarı üzerine Hısarönü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Jandarma ekipleri, Çaycuma Maliye Müdürlüğü, Jandarma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Kısım Amirliği ekipleri ile gerçekleştirdiği ortak operasyon sonucunda Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Beldesi Kocaeli Mahallesinde bulunan apartman dairesi altında depolanmış şekilde faturasız, sevk irsaliyesiz 468 adet şarap ele geçirdi.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, gözaltına alınan S.Y'nin ifadesi doğrultusunda Filyos Beldesinde bulunan 3 markete de baskın yaptılar. Baskınlarda S.Y'den alınan ve faturasız 96 adet şarap daha ele geçirildi. Çaycuma Maliye Şube Müdürlüğünce ele geçirilen toplam 564 adet şaraba el konuldu. S.Y. hakkında, sevk irsaliyesiz dağıtım, faturasız mal depolama ve satış yapmaktan işlem yapılırken, kaçak şarapların yakalandığı market sahiplerine ise faturasız mal almaktan idari para cezası kesildi.