Kavga sahnesinde 6 metreden düştüler


Evrim ATAMAN/SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)
KANAL D'de Perşembe günleri ekrana gelen ‘Kavak Yelleri’ dizisinin İzmir Seferihisar'daki bir otelin ikinci kat balkonunda kavga sahnesinin çekimi sırasında korkuluğu kırılması sonucu başrol oyuncusu İbrahim Kendirci ile diziye yeni katılan Ümit Olcay, yaklaşık 6 metreden düşerek yaralandı.

Çekimleri İzmir'in Urla, Güzelbahçe ve Seferihisar ilçelerinde gerçekleştirilen ve her perşembe akşamı Kanal D'de yayınlanan ‘Kavak Yelleri’ dizisinin setinde iş kazası yaşandı. 11 haftadır yayınlanan ve son haftaların en çok izlenen programlarından olan dizi, üç çocukluk arkadaşın aileleri ile birlikte yaşamlarını konu alıyor. Dizinin 14'üncü bölümünün çekimleri için oyuncular dün akşam Seferihisar İlçesi Sığıcak Mahallesi'ndeki Teospa Otel'de bir araya geldi.
KAVGA SAHNESİNDE BALKON KORKULUĞU KIRILDI
Otelin ikinci kat balkonunda başrol oyuncularından ‘Deniz’ rolündeki İbrahim Kendici ile ‘Mert’ rolündeki diziye yeni katılan Ümit Olcay, kavga sahnesinin çekimleri için kamera karşısına geçti. Dizide ‘Mine’ rolünü canlandıran Aslı Enver'e aşık olan iki genç kavga sahnesinde balkonun korkuluklarının kırılması ile settekilerin gözü önünde yaklaşık 6 metre yükseklikten boşluğu düştü.
Zemine çakılan iki oyuncu, çekim ekibi ve rol arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı, ancak kontrol amaçlı geceyi hastanede müşahade altında geçirecekleri bildirildi.
Kazadan sonra yapımcı firma Çetrefilm yetkilileri açıklamada bulunmazken, basın mensupları da kazanın meydana geldiği otele alınmadı.