Evleneceği genç, uyurken kazarâ vurup öldürdü
11 Ağustos 2007 Cumartesi 15:50 İzmir'in Konak ilçesinde 17 yaşındaki bir genç, 20 gün sonra evlenmeyi planladığı sevgilisini tüfekle oyun oynarken vurdu.
Edinilen bilgiye göre, olay Boğaziçi semtinde sabah saatlerinde 2206. Sokak'ta meydana geldi. M.K. (17), 3 yıldır aynı mahallede oturan ve sevdiği S.Ç'yi (17) ailesi vermeyince 15 gün önce kaçırdı. Evlenmeye karar veren iki sevgili ailelerini ikna ederek evlilik hazırlıklarına başladı. Düğün hazırlığına girişen M.K., sevgilisi yatakta uyurken, av tüfeğiyle oynamaya başladı. Gencin elindeki tüfek bir anda ateş alınca, saçmalar, yatakta uyuyan S.Ç.'yi isabet etti. Kanlar içerisinde kalan genç kız, olay yerindehayatını kaybetti.
Silâh sesini duyan komşuları polise haber verdi. Olay yerine gelen polis genç kızı, yatakta kanlar içerisinde bulurken, M.K. de cesedin başında sigara içerken yakalandı. Polisleri görünce sinir krizleri geçiren genç gözaltına alındı. M.K. ifadesinde, "20 gün sonra evlenecektik. Eşimi çok seviyordum. Tüfekle oynarken bir anda ateş aldı. Nasıl olduğunu bilmiyorum" dedi.
Genç kızın cesedi otopsi için İzmir Adlî Tıp Kurumu'na gönderilirken, M.K. "cinayet" suçundan adliyeye sevk edildi.
MEHMET İNMEZ / İHA