Çapkın koca, eşine kanıp sevgilisini eve getirdi Kadın, genç kızı sopa ile dövüp, hastanelik etti
11 Ağustos 2007 Cumartesi 14:20Eskişehir'de oturan 32 yaşındaki Meral Ova, apartman kapıcılığı yapan eşi 29 yaşındaki Mehmet Ova ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü 23 yaşındaki Gülsüm Şahan'ı döverek hastanelik etti.
Olay, dün saat 18.30 sıralarında Uluönder Mahallesi Mahir Sokak'taki binanın kapıcı dairesinde meydana geldi. Meral Ova, iddiaya göre, kapıcılık yapan eşi Mehmet Ova'nın, Gülsüm Şahan adlı kadınla ilişkisi olduğunu öğrendi. Meral Ova, kendisinden boşanmak isteyen eşi Mehmet Ova’ya “Benden ayrılıp evleneceğin kadının kim olduğunu bilmek istiyorum. Onunla tanışmak istiyorum. Beni onunla tanıştır'' dedi. Mehmet Ova, eşinin isteği üzerine Gülsüm Şahan’ı eve getirdi daha sonra iki kadını evde bırakıp çıktı.
Evde kalan iki kadın arasında kısa süre sonra tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Meral Ova, sopayla Gülsüm Şahan'ı hastanelik etti. Kafası ve çeşitli yerlerinden yaralanan Gülsüm Şahan, bina sakinlerinin bildirmesi üzerine gelen polisler tarafından Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Acil serviste gerekli tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilen Gülsüm Şahan kendisinin eşinden boşanmak üzere olduğunu anlatırken, “Bir ay önce kapıcılık yapan Mehmet Ova ile tanıştım. Kendisi bana eşinden boşanıp benimle evleneceğini söyledi. Son olarak, boşanacağı eşinin benimle tanışmak istediğini belirtti. Bunun üzerine evine gittim. Mehmet evden ayrıldıktan sonra eşi bana saldırdı'' dedi.
Gözaltına alınan ve karakolda ifadesi alındıktan sonra savcılığın talimatı ile serbest bırakılan Meral Ova ise, eşiyle ilişkisi olan kadınla evlerinde görüştüklerini belirterek, “Ona evli olduğumuzu, yuvamızın yıkılmaması gerektiğini söyledim. Eşimin peşini bırakmasını istedim. Ancak o bunu kabul etmeyince aramızda kavga çıktı'' diye konuştu.
netgazete