Su altı mağrasında kabusMaceraperest iki kişi Marmaris'ten gelen AKUT ekibinin çalışması ile mahsur kaldıkları mağaradan 16 saat sonra kurtarıldılar.

13.08.2007 03:33 Muğla'nın Bodrum ilçesinde mahsur kaldıkları mağaradan 16 saat sonra kurtarılarak hayata yeniden merhaba diyen iki kişi, daha önce birbirlerini tanımadıklarını belirterek "Biz artık kardeşiz "dediler.
Önceki gün akşam saatlerinde tekne gezisi sonrası gece saatlerinde spor olsun diye girdikleri Karaada'da bulunan mağaradan, dün öğleden sonra AKUT tarafından kurtarılan tekne kaptanı Neşet Arıkoğlu (40) ve teknedeki yolcusu Mesut Doğan Tatarhan (20) hastaneden taburcu oldu. Kurtarıldıktan sonra adada ilk müdahaleleri yapılan ve deniz ambulansı ile 3 millik yolculukla kıyıya getirilerek ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan maceraperest iki arkadaşın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Mağara kaldıkları, teknelerinde bulunan diğer kişiler tarafından sahil güvenlik ve ilgili birimlere bildirildikten sonra Marmaris'ten gelen AKUT ekibinin çalışması ile karanlıktan gün ışığına yeniden çıkarılan Arıkoğlu ve Tatarhan bazı resmi işlemler için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi'ne geldiler. Birlikte geldikleri polis merkezinden yine birlikte çıkan Arıkoğlu ve Tatarhan samimi tavırları dikkat çekti.
Neşet Arıkoğlu ve Mesut Tatarhan "Diri diri mezara girdik" derken olay günü tanıştıklarını, birbirlerine destek olarak mağarada hayatta kalmayı başardıklarını belirterek " Şimdi kardeş olduk" dediler.
Bodrum'da da AKUT kurulması gerektiğine değinen Kaptan Arıkoğlu "Bu konuda bizde elimizden geleni yapacağız. Biz enteresan bir olay yaşadık. Suyun yükselmesini hesaba katamadık" dedi.
Bodrum'a tatil için gelen Tatarhan'da Ankara'ya ailesinin yanına dönerek Üniversite sınavına hazırlanacağını belirterek " Kamu yönetimi okumak istiyorum. Daha dikkatli olmamız gerekirdi. Aceleci davrandık. Ümidimiz tükenmişti. Birkaç saat daha gelmeseler ölebilirdik. Birbirime destek vererek yaşamayı başardık" diye konuştu.
İHA
alintidir