Gül, CHP ve DSP'den yanıt bekliyor
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda CHP ve DSP'den istediği randevu taleplerine 10.30 itibarıyla henüz bir yanıt gelmedi.

Bu arada TBMM'deki 3 bağımsız milletvekili Gül'ün görüşme talebine olumlu karşılayarak randevu verdiler. CHP, Gül'ün randevu talebini, 13.00'da toplanacak Merkez Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirecek. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanını “uzlaşı ile seçeceğiz” açıklamalarının arkasında durmadığını belirterek, Gül'e randevu vermeyeceği ifade ediliyor. Randevu için son karar MYK'da karara bağlanacak.

Diğer yandan, Gül'ün randevu talebinde bulunduğu DSP Genel Başkanı Zeki Sezer de partisinin 13 milletvekili ile bugün parti genel merkezinde bir araya gelecek.
Saat 13.00'da başlayacak toplantıda, Gül'ün adaylığı ve randevu talebi değerlendirilecek. Toplantının ardından bir açıklama yapılması bekleniyor.

BAĞIMSIZLAR

Öte yandan, Gül, Meclis'te bağımsız milletvekillerinin desteğini de arıyor. Gül, Meclis'te saat 13.30'da BBP Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu'nun odasında bir araya gelecek. Gül ayrıca, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ve Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyüpoğlu'yla da bugün öğleden sonra Meclis'te bir araya gelecek. Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz Ankara dışında olması nedeniyle randevu saati belli olamadı.

ANKA(mynet haber)