ÇÖZErdoğan Gökçek'i çağırıp bu talimatı verdi.

14.08.2007 11:56 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların tepkisinin artması üzerine Ankara'daki susuzluğa el koydu. Erdoğan dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i Genel Merkez'e çağırarak gelişmelerle ilgili bilgi aldı. Erdoğan, başkentin su sorununun biran önce çözülmesini istedi.

AKP'nin Köşk adayı ile ilgili tartışmaları bitirmesinin hemen ardından Erdoğan bu defa Ankara'daki su tepkilerine el attı. Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından dün akşam saatlerinde Gökçek'i Genel Merkez'e çağıran Erdoğan nerelere su verilip verilmediğini sordu. Vatandaştan gelen tepkilerin de önlenmesini isteyen Erdoğan, Gökçek'e "gereken projeleri biran önce bitir" talimatı verdi.

Gökçek de Ankara'nın her yerine su verildiğini ancak çok kullanımdan dolayı bazı yerlere gitmemiş olabileceğini söyledi. Bu sorunun kendilerinden değil kullanıcılardan kaynaklandığını belirten Gökçek, gerekenin yapıldığını dile getirdi. Gökçek Kızılırmak'tan getirilecek su ile de Ankara'nın rahatlayacağını vurguladı. Erdoğan'ın önümüzdeki günlerde DSİ yetkilileriyle de biraraya geleceği ve Ankara'nın su sorunu ile ilgili neler yapılacağını masaya yatıracağı öğrenildi.

AKP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de Başbakan'ın Ankara'daki su sıkıntısına el koyduğunu belirterek, "Konuyu bizzat yakın takibe aldı. Sıkıntının biran önce çözülmesi için çalışıyoruz" diye konuştu.

haberturk alintidir