ENGELLİLER GÜNÜ'NDE ENGELLİYE DAYAK İDDİASI!..


Erciyes Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi mezunu, aynı üniversitedeki Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi'nde memur olarak çalışan, doğuştan Amputasyon (İki ayak ve sol el parmakları eksik) nedeniyle özürlü olan Salim Serdar Hareket, Talas Bulvarı'ndaki Seyyid Burhanettin duraklarında otobüse bindiğinde dövüldüğünü öne sürdü.
İddiaya göre, Erdoğan Kavak'ın kullandığı 38 AB 051 plakalı belediye özel halk otobüsü, durağın 50 metre gerisinde durdu. Hareket, hızla yürüyerek otobüse yetişti. Otobüse bindiğinde şoföre, “Neden durakta durmadınız?'' diye soran Salim Serdar Hareket tartışmaya başladı. Otobüsde bulunanlar da tartışmaya karışınca, kavga çıktı. Hareket, otobüste bulunanlar tarafından dövülerek, ilerde durak olmayan yerde indirildiğini öne sürerek ‘155 Polis İmdat'ı arayarak yardım isterken, Melikgazi Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Sol kulağı, boynu ve sol kolunda morluklar ve kızarıklıklar olduğuna dair doktor raporu alan Salim Serdar Hareket, “Beni dövdüler, hem de otobüsden atıp, hayatımı tehlikeye soktular. Davamı, sonuna kadar sürdüreceğim'' dedi.
Otobüs şoförü Erdoğan Kavak, bağlı bulunduğu Belsin Hareket Memurluğu ve polis merkezinde verdiği ifadede, Seyyid Burhanettin duraklarında, Belsin yönüne giden otobüslere ait belirli aralıklarla birbirlerine yakın 4-5 durak bulunduğunu anlatırken, şunları söyledi:
“Ön taraftakilerinde yolcu vardı. Orada durdum. Zaten ilerdeki duraklara varacaktım. Salim Serdar Hareket, otobüse bindiği zaman, sorduğunda bu cevabı verdim. Tartışmayı sürdürünce, otobüsteki yolcularla kavga etmeye başladı. Bundan sonra kavga, Salim Hareket ile yolcular arasında devam etti. Kavga edenleri tanımıyorum. Durak haricinde de yolcu indirmedim. Kendisi otobüsten indi.'' Polisler iddialarla ilgili hazırladıkları belgeleri Cumhuriyet Savcılığı'na gönderirken, soruşturma sürdürülüyor.