+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Türk Halkinin Nobel Yorumu!..

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Türk Halkinin Nobel Yorumu!.. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Demirbaş first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur Baktabul'un Çılgını first-nur - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  las vegas
  Mesajlar
  891
  Tecrübe Puanı
  2354201

  flood Türk Halkinin Nobel Yorumu!..

  TÜRK HALKININ NOBEL YORUMU!..


  Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü 10 Aralık'ta İsveç'te düzenlenecek olan törenle almaya hazırlanırken, bir kamuoyu araştırması, bu ödüle en çok sevinenlerin gençler ve eğitimliler olduğunu ortaya koydu. Bu ödüle sevinenlerin oranı yüzde 26.4, sevinmeyenlerin oranı ise yüzde 37.2 çıktı. Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde yaşayanlarla erkekler, çoğunlukla Nobel'in Pamuk'a verilmesini sevinçle karşılamadı.
  Yarın seçim olsa MHP, Genç Parti, CHP ve AKP'ye oy vereceğini söyleyenlerin büyük bölümü Nobel'e sevinmediğini, ödülün siyasi nedenle verildiği belirtti. DTP'ye oy vereceğini söyleyenlerin çoğunluğu ise sevindiğini ve Pamuk'un ödülü hak ettiğini söyledi.
  A&G Araştırma Şirketi'nin Türkiye genelinde Milliyet için yaptığı araştırmanın sonuçları özetle şöyle:

  YÜZDE 21'İ HABERSİZ

  Türk halkının yüzde 26.4'ü "Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat ödülü almasına sevindim" derken, yüzde 37.2'si "Sevinmedim", yüzde 21.1'i "Duymadım, haberim yok" dedi. Ödüle sevindiğini söyleyen kadın ve erkeklerin oranı eşit. Yüzde 15.4 ise bu soruyu cevaplandırmadı. Ödüle sevinmediğini söyleyen erkeklerin oranı yüzde 48.7 olurken, sevinmeyen kadınların oranı yüzde 24.2'de kaldı.
  Gençler Nobel'e daha çok sevinirken, yaş ortalaması yükseldikçe "Duymadım, haberim yok" diyenlerle soruyu cevaplamayanların oranı ortalamanın üzerine çıktı.
  Düşük eğitimliler bu konuda fikir beyan edemedi. Eğitim yükseldikçe Nobel Edebiyat Ödülü'nün Pamuk'a verilmesine "Sevindim" diyenlerin oranı ortalamanın üzerine çıktı.
  İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde ortalamanın üzerinde bu ödüle "Sevinmedim" denildi.
  Eğitimde olduğu gibi sosyal statüde de, statü yükseldikçe ödüle "Sevindim" diyenlerin oranı ortalamanın üzerine çıktı.

  ÖDÜL SİYASÎ
  Katılımcıların, "Sizce Pamuk bu ödülü hak etti mi, hangi nedenlerle bu ödülü aldığını düşünüyorsunuz?" sorusuna verdiği yanıttan çıkan sonuçlar da şöyle:

  Halkın yüzde 20.9'u Pamuk'un ödülü hak ettiğini, yüzde 40'ı ödülü siyasi nedenlerle aldığını ve bu yüzden de hak etmediğini düşünüyor. "Sevindim" diyenlerin yüzde 68'i, Pamuk'un ödülü hak ettiğini düşünüyor.
  Kadınlar bu konuda cevap vermez veya veremezken, erkeklerin yüzde 52.1'i Orhan Pamuk'un ödülü siyasi nedenlerle aldığına inandıklarını söylüyor.
  Gençlerden ise kalemi güçlü, iyi bir yazar olduğu için ödülü hak etti diyenler ortalamanın üzerinde. Düşük eğitimliler bu soruda da yorumsuz kalırken, eğitim yükseldikçe "Hak etmedi, siyasi nedenlerle ödül aldı" cevabı verenlerin oranı ortalamanın üzerine çıktı.

  ANKET 32 İLDE YAPILDI

  Araştırma 11-13 Kasım tarihlerinde Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde, 32 il ve 115 ilçede, bunlara bağlı 134 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 1153'ü kadın toplam 2 bin 330 denekle, yüz yüze görüşme metoduyla yapıldı. Örneklemin seçilmesinde çok aşamalı tabakalı tesadüfi yöntem, görüşülecek olan deneklerin belirlenmesinde ise cinsiyet ve yaş kotası uygulandı.
  Çalışmanın yürütüldüğü 32 il şöyle:
  Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Batman, Bolu, Bursa, Balıkesir, Bingöl, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Samsun, Trabzon, Van ve Zonguldak.

 2. #2
  Demirbaş .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  795
  Tecrübe Puanı
  495

  Tanımlı Hain Teklif

  HAİN TEKLİF


  AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Faruk Bayrak, Türk milletine küfrettiği için Nobellenen yazarın Kültür Bakanlığı Büyük Ödülü ile de onurlandırılmasını istedi.

  --------------------------------------------------------------------------------

  Mehmet Faruk Bayrak, milletin kanını donduran teklifini milletin Meclisi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesi görüşülürken yaptı. AKP’li Bayrak, “Türkler 1 milyon Ermeni ile 30 bin Kürdü öldürdü” diyerek Nobel alan Orhan Pamuk’a bir ödül de Türkiye’nin vermesini önerdi.

  Türkiye’nin sanat alanındaki başarılarının önemli kilometre taşlarından birinin Pamuk olduğunu savunan Bayrak, onu ilk tebrik edenlerin başında Başbakan
  Erdoğan’ın yer aldığını hatırlatıp, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın
  büyük ödülü, Pamuk’a verilebilir” teklifini ortaya attı.

  “Pamuk’la iftihar ediyoruz”
  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Orhan Pamuk’un Nobel ödülünü almasını, ilk günden beri sıcak karşıladıklarını belirtti. Genç yaştan itibaren kendisini romana adamış bir kişinin Nobel almasının, Kültür ve Turizm Bakanı’na ancak iftihar verebileceğini söyleyen Koç, “Ben, Orhan Pamuk ile müftehirim” dedi.

  Meclis kürsüsünden hain teklif
  AKP’li Faruk Bayrak ve CHP’li İsmail Özay, ‘Türk’e küfür ederek’ Nobel alan Orhan Pamuk’un, Kültür Bakanlığı tarafından ödüllendirilmesini istedi.

  AKP, İsviçre dergisiyle yaptığı söyleşide “Kimse söylemediği için ben söylüyorum. Türkiye’de 30 bin Kürt öldürüldü. Bir milyon da Ermeni” ifadelerini kullarak Nobel ile ödüllendirilen Orhan Pamuk’u bağrına bastı. TBMM Genel Kurulu’nda , Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları genel müdürlükleri, Gümrük ile Dış Ticaret müsteşarlıkları ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezinin, 2007 bütçeleri üzerinde görüşlerini dile getirmek üzere kürsüye çıkan AKP Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak, Kültür ve Turizm Bakanlığı büyük ödülünün, Orhan Pamuk’a verilmesini önerdi.

  Bir adım ileri gidelim
  Orhan Pamuk’un, Türkiye’nin sanat ve edebiyat alanındaki başarılarında önemli kilometre taşlarından biri olduğunu iddia eden Bayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pamuk’u ilk tebrik edenler arasında yer aldığını ifade etti. Türkiye’nin bir adım atması gerektiğini kaydeden Bayrak, “Kültür ve Turizm Bakanlığının her yıl verdiği büyük ödül, Orhan Pamuk’a verilebilir” önerisinde bulundu. Son dönemde korsanla mücadelede durgunluk yaşandığını dile getiren Bayrak, bu konuda belediye başkanlarının daha hassas olmasını istedi. Kültür ve Turizm Bakanlığının bütçesine ilişkin söz alan CHP Çanakkale Milletvekili İsmail Özay ise garip bir çıkış yaparak sözde yazar Orhan Pamuk’un Nobel ödülü almasına, “kıskanarak sevinildiğini” iddia etti. Özay TBMM kürsüsündün şu sözleri sarfetti:

  Devlet sahip çıksın
  “Çünkü bazılarının hala geçmişten gelen travmalar var. Bu insanlara göre, başarı elde eden insanların düşünceleri, resmi ideolojiyle örtüşmelidir. Bu, Namık Kemal, Necip Fazıl ve Nazım için de geçerliydi. Onlara öldükten sonra değer verildi. Hiç olmazsa Orhan Pamuk için bu travmayı canlandırmamalıyız. Devlet, Pamuk’un başarısına ortak olmayı öğrenmelidir.”

  AKP’li Faruk Bayrak sözde yazarların yayıncısı
  3 Kasım 2002 yılında Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM’ye giren Faruk Bayrak, “milleti askerliğe soğutmaktan” hakim karşısına çıkan Perihan Mağden’in kitaplarını basan Everest yayıncılığın sahibi. İşte Everest’in kitaplarını bastığı sözde aydınlar: Latife Tekin, Şebnem İşigüzel, Ece Temelkuran, Hasan Bülent Kahraman, Yılmaz Odabaşı, Osman Akınhay, Mehmet Eroğlu, Nihat Behram, Adnan Özer, Ahmet Erhan. Milletvekili olduktan hemen sonra Milliyet gazetesine verdiği röportaj da yayın evinin bastığı “Sex and the Cityöyi” adlı erotik kitabı basmakla övünen Bayrak, benzeri kitapları da basabileceğini ifade ederek tartışmalara neden olmuştu.

  Bakan Koç: Ben, Orhan Pamuk ile müftehirim
  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Orhan Pamuk’un Nobel ödülünü almasını, ilk günden beri sıcak karşıladıklarını belirtti. Koç, genç yaştan itibaren kendisini romana adamış bir kişinin Nobel almasının, Kültür ve Turizm Bakanına ancak iftihar verebileceğini söyledi. Koç, “Ben, Orhan Pamuk ile müftehirim” dedi.

  Büyük Ödül kime verilir?
  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın internet sayfasından edindiğimiz bilgilere göre , Özgün eser, uygulama, yorum veya bilimsel araştırmalarıyla Türk kültür ve sanatının gelişmesine katkıda bulunan kişi, topluluk veya kuruluşların girişimlerinin devlet tarafından desteklenmesi ve teşvik edilmesini amacıyla verilen Kültür Bakanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, her yıl Türk tarihi, edebiyatı, dili, plastik, fonetik ve sahne sanatları, sanat tarihi, mimarlık,arkeoloji, halkbilim, sinema, kütüphanecilik gibi kültür ve sanat dallarında TC uyruklu sanatçılara verilir. “Büyük Ödül”ün miktarı, her yıl Maliye Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı’nca birlikte tespit edilir ve kamuoyuna açıklanır. “Büyük Ödül” Yarışmasız değerlendirme yoluyla karşılıksız olarak verilen ödül, kişi, topluluk yada kuruluşun tüm çalışmalarını kapsar. Ödülle birlikte sanatçı ve yazarlara bir onur belgesi verilir, belge Bakan
  tarafından imzalanır.

  Muhalefet Bakanları terletti
  Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’in sözleri muhalefet milletvekilleri tarafından sık sık kesilirken, Tarım Bakanı Mehdi Eker de kara kara düşünüyordu.

  Süleyman Sarıbaş: IMF politikasıyla bu milletin ümüğüne bastınız, soyup sağana çeviren sistemin bekçisi oldunuz.

  Çapsız insanlar!
  Gümrüklerle ilgili eleştirilere cevap vermek için kürsüye gelen Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ise gümrüklerde canla başla çalıştıklarını belirterek Tüzmen, gümrüklerle ilgili bir çok eleştiri yapıldığını ve dedikoduya dayalı ifadelerin kullanıldığını söyledi. CHP Adana Milletvekili Ziya Yergök’ün itirazları üzerine Tüzmen, şöyle konuştu: “Sadece burada değil, bütün bürokrasi geçmişimde doğru konuştum. Benim dürüstlüğüm için geçmiş 25 yıla bakın. Size yanlış servis veren başka iş bulamadıkları için- o çapsız insanların bilgileriyle değil, beni iş dünyasına sorun.

  AKP-ANAVATAN düellosu
  AKP’li vekiller bütçe görüşmelerinde hükümeti eleştiren eski sıra arkadaşları Süleyman Sarıbaş’a “Partisine ihanet eden, milletine de ihanet eder” diye tepki gösterdi .

  TBMM Genel Kurulunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ile Gümrük ile Dış Ticaret müsteşarlıkları’nın bütçeleri görüşülürken kürsüye gelen Anavatan Partisi Grup Başkanvekili Milletvekili Süleyman Sarıbaş’ın, hükümeti yönelik sert sözleri tartışma yarattı. İktidar partisine mensup milletvekillerinin kürsüden doğruları söylemediğini savunan Sarıbaş, Türkiye’de bir ithalat zinciri kurulduğunu ve ülkenin gerçek ithalatının 200 milyar doları bulduğunu ileri sürdü. Sarıbaş, Hükümetin, Türkiye’ye cebini doldurmaya gelen yabancı sermayenin esiri olduğunu ileri sürerek, “IMF politikasıyla bu milletin ümüğüne bastınız, soyup sağana çeviren sistemin bekçisi oldunuz” dedi. Sarıbaş, IMF’ye niyet mektupları verildiğini belirterek, “IMF’ye verilen niyet, millete verilen diyet mektubu” dedi. Sarıbaş, AKP milletvekillerinin, “Borsayı kapatalım mı?” diye laf atması üzerine, “Borsa yükseldi diye eteklerinize zil takıp oynamayın. Borsadan bu millete verilen bir şey yok” dedi.
  AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Sarıbaş’ın üslubunu eleştirerek, “Biz de köylü çocuğuyuz. İnsanlar söylerken, doğruyu söylemeli, emanete ihanet etmemeli, verdiği sözü yerine getirmelidir. Kendine ihanet eden, partisine ihanet eden, milletine de ihanet eder. Türkiye’ye 3 kez kriz yaşatan da sizin döneminizdi” diye konuştu.


  Tüzmen’e ağır eleştiri
  Gümrükler yolsuzlukla anılır oldu .Gümrük Müsteşarlığı’nın bütçesine ilişkin söz alan CHP Adana Milletvekili Mehmet Ziya Yergök, AKP iktidarı döneminde gümrüklerde keyfi ve partizanca tutumlar sergilendiğini ileri sürdü. Yergök, “Gümrük idareleri, AKP iktidarı döneminde Tüzmen’in bakanlığında, hukusuzluk ve yolsuzlukla anılır oldu” dedi.

  Başarılı oldunuz!..
  Gümrüklerde yolsuzlukla suçlanan değil, yolsuzluğu ortaya koyanların cezalandırıldığını belirten Yergök, “AKP yönetimi, Hatay’daki yolsuzluğu ortaya çıkaran dürüst milletvekilini cezalandırmış ve partiden atmıştı. Sayın Tüzmen, bundan bir süre önce ’gümrüklerin genetiğini değiştireceğini’söylemişti. Kutlarım; çok başarılı oldun. Gümrüklerin genetiğini, AKP genetiğine çok uyumlu hale getirmiştir” diye konuştu.

  CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren ise, Türkiye’de kurulan hükümetler döneminde yılda ortalama 2.7 milyar dolarlık borçlanma olduğunu ancak, 4 yıllık AKP iktidarında bu rakamın yıllık 38.6 milyar dolara çıktığını söyledi.  bilgi.....www.yenicaggazetesi.com.tr

 3. #3
  Paylaşimci Üye Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil Baktabul'un Çılgını Idil - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  1.186
  Tecrübe Puanı
  2422989

  Tanımlı

  Arkada$lar,
  Bilgi için te$ekkür ederim.

 4. #4
  Üye nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes Baktabul'un Çılgını nepenthes - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  196
  Tecrübe Puanı
  5368972

  turkey

  hakkıyla aldı yada almadı...sıyası yada degıl bunları bı kenara bırakıyorumda
  YÜZDE 21'İ HABERSİZ ne demek bu yaa..nerde yasıyo bu ınsanlar bu kadarmı koptuk bız dunyadan nasıl habersız oılur ınsan hıcmı televızyon ızlemıyo gazete okumuyo...bu kadarmı!ayrıca o sevındım dıyenlerınde cogu tepkı gormemek adına soyledıgıne emınım yoksa ıdeolojısı ne olursa olsun bır ınsanın vatanına edılen kufrun odullendırılmesıne goz yumamaz..odulun verılmesı en buyuk hakarettı zaten...ayrıca tabıkı sıyası orhan pamuga kım verıcek yoksa nobelı ısvec bozması uyuz bır odul bır turk nobel alsa ne olur almasa ne...neden bu kadar meraklıyız avrupa odullerıne bız yaa!!!bızde edebıyat odulu alınsa kım sevınıyokı..yada necıp fazıl mehmet akıf suan yasasydı verıceklermıydı nobelı...bos ısler bunlar herkes kımın ne kadar kapasıtesı oldugunu bılıyor..herkes kıtap yazıyoda bırtek kufreden nobelı kapıyo...pamuk hazmetmısse hakkı olmayan bırseyı almayı Türkiye zaten hazmetti...o artık pauk'un sorunu!!!!...paylasımın ıcın saol!!!

 5. #5
  Demirbaş .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. Baktabul İçin Değerli .EfenDy. - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  795
  Tecrübe Puanı
  495

  Tanımlı Kalesinde şoka uğradı

  Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin protestosu ile karşılaşan sözde yazar Pamuk “Ermeni soykırımı yoktur” yazılı pankartı görünce neye uğradığını şaşırdı.


  Sabancı Üniversitesi’nde öğrencilerin protestosu ile karşılaşan sözde yazar Pamuk “Ermeni soykırımı yoktur” yazılı pankartı görünce neye uğradığını şaşırdı.

  Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen “Orhan Pamuk ve Edebiyatı Sempozyumu” nun sonunda düzenlenen söyleşiye katılan sözde yazar Orhan Pamuk, tam bir hayak kırıklığı yaşadı. Türk milletine ettiği küfrün karşılığında nobel verilen sözde yazar Pamuk, “Ermeni soykırımı yoktur” pankartıyla protesto edildi. Pankartı açan öğrenciler, “Ermeni soykırımı yoktur, yalandır” sloganını da atarken, konferansın çok sayıdaki dinleyicisi eyleme alkışla destek verdi. “Türkler 1 milyon Ermeni ve 30 bin Kürt öldürdü” iftirasını atarak Nobel’i kapan Orhan Pamuk, işbirlikçi dostlarının seçtiği “en güvenli yer” de bile protesto edilmenin şokunu uzun süre üzerinden atamadı. Uzun süre pankarta bakıp kalan küfürbaz Pamuk’un şaşkınlığı yüzüne yansıdı. Ruhi dengesi bozulan Pamuk konuşurken kelimeleri birbirine karıştırdı. Olaylı şöyleşi sonrasında Pamuk’a, Sabancı Holding Yönetim Kurulu ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı tarafından bir plaket sunuldu. Pamuk, protesto gösterisine ilişkin soruları ise cevaplayamadı.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. WikiLeaks Nobel'e aday!
  By кıνıяcıк in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-02-2011, 23:06
 2. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-10-2008, 21:24
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-21-2007, 09:46
 4. Alfred Nobel- Alfred Nobel hayati, kimdir
  By YaGa in forum Yabancı Sanatçılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-15-2007, 01:44
 5. Nobel'de Cia Parmaği...
  By Beraberlikçi in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-15-2007, 13:36

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375