Türk-İş'ten Gül'e tam destekCumhurbaşkanlığı adaylığını resmen açıklayan Gül, destek turlarına devam ediyor.

15.08.2007 10:37Türk-İş Başkanı Salih Kılıç Gül'ün adaylığı ile ilgili şu mesajları verdi:

Cumhurbaşkanlığı adaylığını dün resmen açıklayan Abdullah Gül, destek arama turlarına devam ediyor. Gül, dün siyasi parti genel başkanlarını ziyaret ettikten sonra bugün de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek istiyor. Cumhurbaşkanı adayı Gül ilk ziyaretini Türk-İş Başkanı Salih Kılıç'a yaptı.

Ziyaret sonunda Kılıç'la beraber basının karşısına geçen Gül, nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını anlattı. Gül, "tüm kesimleri kucaklamam gerekiyor." dedi, Anyasamızda ifade edilenin dışına çıkmayacağının teminatını verdi. Gül, "Anayasamızın temel ilkeleri daima rehberim olacaktır" dedi.

Gül cumhurbaşkanı olması halinde çalışanların haklarını korumak ve bunları sağlamak konusunda da üzerine düşen görevleri yerine getireceğini söyledi. "Ülkemizin refahını yükseltmek hepimizin görevi olmalıdır" diyen Gül bunun için çalışacağını da ifade etti.

Türk-İş Başkanı Salih Kılıç da Gül'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Kılıç, Sayın Gül'ün diyaloga verdiği önemi iyi biliyoruz. Birlikte önemli çalışmalar yaptık. Yararlı hizmetlerinizi gördük. Cumhurbaşkanlığı adaylığımızın ülkemize topluma ve çalışanlara hayırlı olsun diliyorum." dedi.

Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplum olarak önemli bir sınavdan geçmekteyiz. Umuyoruz ki parlamenter demokrasinin gereği olarak bu sınavı başarı ile geçeceğiz. Tecelli etmiş olan millet iradesine saygı gösterilmesi temennimizdir."

Gül'ün saat 11.00’de Hak-İş’i, saat 14.00’te de TİSK’i ziyaret edeceği bildirildi.
haberturk alintidir