Şanlıurfa-mardin Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Trafik Kazasında İlk Belirlemelere Göre 10 Kişi Hayatını Kaybederken, Çok Kişi de Yaralandı.


Şanlıurfa-Mardin karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybederken, çok kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa-Mardin Çevreyolu çıkışında sürücüsü henüz belirlenemeyen tarım işçilerini taşıyan 63 VS 689 plakalı kamyonet ile gübre taşıdığı ileri sürülen ve sürücüsü tespit edilemeyen 73 DH 087 plakalı kamyon kafa kafaya çarpıştı. Her iki araç da çarpışmanın etkisiyle yaklaşık 5 metre yükseklikteki yaya kaldırımını da aşarak şarampole yuvarlandı. Kazada ilk belirlemelere göre, 10 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Kaza sonrasında uluslararası karayolu adeta ceset tarlasına dönerken, kaza yerine çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi ve kaza kırım aracı gönderildi. Ekipler minibüs içerisinde sıkışan yaralı ve cesetleri çıkarırken, olayı duyan yakınları kaza yerine akın etti. Onlarca kadın ağıtlar yaktı. Polis uluslararası karayolunu bir süredir trafiğe kapattı.

alintidir İHLAS HABER AJANSI