Ankaralılara su müjdesi!
Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankaralıların suyu tasarruflu kullanması halinde gelecek günlerde su kesintisi yapılmayacağıni açıkladı.

Gökçek, düzenlediği bir basın toplantısıyla Başkent Ankara'daki su sıkıntısı ve kesintilere ilişkin bilgi verdi. Sözlerine yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Ankaralılardan özür dileyerek başlayan Gökçek, Kesikköprü Barajı'nın tamamlanmasıyla su sıkıntısının artık yaşanmayacağını belirterek, müjdeli haberi de verdi: "Artık sular kesilmeyecek."

Su tasarrufuna devam edilirse kesintiye gerek kalmayacağını söyleyen Gökçek, Ankaralılara su tasarrufu yaptıkları için teşekkür etti ve “Ankaralılara 'ha gayret' diyorum. Su tasarruf rakamları 600 bin metre küpe kadar düşecek ve su kesintisine gerek kalmayacak. Eğer bu tasarrufu, patlaklardan önce yapsaydık kesintiye gerek kalmazdı” dedi. Vatandaşlardan biraz daha tasarruf etmelerini isteyen Gökçek “Suları kesmeyeceğiz” dedi.

Kesikköprü Barajı'nın suyununu içilemez olduğu yönündeki iddialara da yanıt veren Gökçek, buradaki suyun arıtılması için bir tesis yapalıcağını söyledi.

ANKA