İstanbul trafiği felç oldu
Maslak'ta Harp Akademileri önünde yol çalışması sebebi ile trafik tek yönden veriliyor. Bundan dolayı İstanbul trafiği felç oldu. Tem otoyolu Edirne istikametinde Alibey köye kadar, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ise Bostancıya kadar yoğun bir trafik oluştu.

Akşam Trafiğe Dikkat!

Boğaziçi Köprüsü'nde bazı askı halatları bağlantı plakalarının değiştirilmesi çalışmalarının yapılacağı bildirildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü denetimi altındaki "İstanbul'daki Büyük Açıklı Köprülerin Sismik Takviye Projesi Yapım İşi" kapsamında Boğaziçi Köprüsü'nde bazı askı halatları bağlantı plakalarının değiştirilmesi çalışmalarının yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada, 20 Ağustos 2007 pazartesi günü saat 24.00'te başlanacak çalışmaların, 24 Kasım 2007 cumartesi günü saat 06.00'da bitirileceği ve söz konusu çalışmaların iki aşamada yapılacağı belirtildi.

"Birinci aşamada Kuzey yol, (Asya-Avrupa istikameti) 20 Ağustos 2007 - 11 Ekim 2007 tarihleri arasında, ikinci aşamada Güney yol (Avrupa-Asya istikameti) 15 Ekim 2007 - 24 Kasım 2007 tarihleri arasında, çalışılan yönlerde 2 şerit trafiğe aralı olarak kapatılacak ve trafik akışı 2 gidiş, 2 geliş şeklinde düzenlenecektir" denilen açıklamada, söz konusu trafiğe kapatmanın, sadece 24.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılacağı, bunun dışındaki saatlerde trafik akışının normal seyrinde devam edeceği bildirildi. Açıklamada, çalışmalar sırasında gerekli standart üstü geçici trafik işaretlemelerinin yapılacağı belirtilerek, sürücülerin alternatif yolları kullanmaları ve yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerektiğine dikkat çekildi.
mynet haber