Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Sarımsaklı beldesinde, ailesiyle birlikte kaldığı çadırdan kaçırılan 6 yaşındaki özürlü kız çocuğuna ormanlık alanda tecavüz girişiminde bulunulduğu iddia edildi.

Badavut ormanlık alanında bir çocuğun ağlama sesini duyan vatandaşlar, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri, 6 yaşındaki özürlü Ş.Ö'yü bir çam ağacının altında baygın buldu.

Yapılan incelemeler sonucu, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından ailesiyle birlikte kaldığı Sarımsaklı plajındaki çadırdan kaçırılan kız çocuğuna ormanlık alanda tecavüz girişiminde bulunulduğu tespit edildi.

Küçük Ş.Ö, güvenlik güçleri tarafından Ayvalık Devlet Hastanesine kaldırıldı. Adapazarı'nın Çamyolu köyünden çeyiz eşyası satmak için Sarımsaklı'ya geldikleri ve bir aydır çadırda kaldıkları öğrenilen baba Seçkin Ö. ve anne Deniz Ö. de kızlarının bulunduğu haberinin ardından hastaneye geldi.

Baba Seçkin Ö. gazetecilere, kızının 10 gün önce yine kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından kaçıldığını öne sürerek, ''Yaptığımız aramalarda çocuğumuzu deniz kenarında bulmuştuk. Bu kez biz uyurken çadırı keserek içeri girip, çocuğumuzu kaçırmışlar. Kaçıranların ve tecavüz girişiminde bulunanların bir an önce yakalanmasını istiyorum'' dedi.

Küçük kızın tedavisinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumuna götürüleceği belirtildi.

internethaber