Eğitiminizin bir kısmını yabancı bir ülkede yapmayı düşünüyorsanız, Yeni Zelanda’yı düşünmelisiniz! Sadece eğitim için iyi bir yer değil, gezmek için de harika bir yer. İşte Yeni Zelanda’nın listenizin en başında olma sebeplerinden birkaçı!
Üstün Kalitede Eğitim
En kaliteli programlarımız ile Yeni Zelanda eğitimi bütün öğrencilerine uluslararası tanınan bir eğitim sağlamaktadır. Hükümetimiz, nereli olduklarına bakmaksızın Yeni Zelanda’daki tüm öğrencilerinin mümkün olan en iyi eğitimi almalarını garanti eder. Merkezi sistem kalitesi; orta öğretim müfredatı ve sınavlarından, özel mesleki eğitim kurslarına kadar bütün Yeni Zelanda eğitim programlarını teminat altına almıştır.
Bütün kurumlar hem akademik kalitede hem de kırsal yaşamı korumada yüksek kaliteyi sağlamak zorundadır. Yeni Zelanda, tüm uluslararası öğrencilerine zorunlu ders olarak verdiği Kırsal Yaşamı Koruma Yönetmeliği’ni ilk geliştiren ve uygulayan ülkedir.
İşte Yeni Zelanda enstitüsünde verilen kaliteli eğitimin bir kanıtı – Yeni Zelanda’da iş başvurusu yaptığınızda size eğitim dereceniz sorulacaktır, eğitimi nereden aldığınız değil! Bunun nedeni Yeni Zelanda’daki işverenlerin Yeni Zelanda eğitim sistemine güvenmeleri ve eğer bir derece kazanıldıysa, bunun mükemmel kalite verildiği ve bu dereceyi kazanan öğrencinin gerçekten o standardı karşıladığını bilmeleridir!
Sıkı Çalış, Çok Eğlen!
Yeni Zelanda olarak sadece sıkı çalışmıyoruz, aynı zamanda biz aktif ve canlı bir ulusuz. Dinamik şehrin parlak ışıklarını tecrübe etmek veya daha yavaş tempolu fakat bir o kadar heyecanlı kasabaların dolambaçlı yollarında dolaşmak istiyorsanız veya modaya, yemeklere özel ilginiz varsa veya “Kivi” kültürünü öğrenmek istiyorsanız; buraya gelenler biliyor ki her şeyi bulabileceğiniz yer Yeni Zelanda.
Auckland 1.3 milyonluk nüfusuyla Yeni Zelanda’nın en büyük şehridir. Yeni Zelanda’daki birçok şehir gibi Auckland, limana kurulmuştur. Başkent Wellington da bir liman şehridir, bunun yanında South Island’ın en büyük şehri Christchurch’tur. Müzeleri, tiyatroları,sinemaları içeren şehir hareketliliğinde tabi ki alışveriş de bulunmaktadır! Birçok restoran, kafe, bar ve gece klübü bulunmaktadır – aslında Wellington’da kişibaşına düşen sayı New York’takinden daha fazladır! Küçük şehirlerde de büyük şehirlerdeki kadar çeşitli mağaza ve hizmetler bulunmaktadır – bu yüzden gitmek için küçük ya da büyük şehri seçin, aradığınız herşeyi bulabilirsiniz!
Yeni Zelandalılar arkadaş canlısı olmalarıyla da ünlüdürler. Yeni Zelandalılar çok fazla denizaşırı seyahat ederler (en yakın komşusu 1200 mil uzaklıkta olan bir ülkede yaşıyorsanız biraz seyahat etmeniz gerekir!) ve bu yüzden değişik kültürlere alışıktırlar. Yeni Zelanda Maoriler (Yeni Zelanda’nın ilk yerlileri), Avrupalılar, Asyalılar ve Pasifik Adası’ndan gelenlerin karışımından oluştuğundan zengin kültüre sahip bir ulustur, bu da hareketli ve renkli bir ülke olmasını sağlar.
Neden gelip kendiniz bu deneyimi yaşamıyorsunuz?
Üniversitelerimizin Sıralamaları
Üniversitelerimizin %75’inin Time Higher Education Supplement 2006 (THES 2006) sıralamasında ilk 500 içinde yer almasının da gösterdiği gibi Yeni Zelanda üniversiteleri dünya çapında yüksek performans sergilemektedir.
Karşılaştırma olarak, İngiltere üniversitelerinin %40’ı THES ilk 500’de yer alırken, Kanada’nın 25%, Avustralya’nın 45% ve ABD’nin 5% bu sıralamadadır. Bu durum Yeni Zelanda’nın mükemmel performansını kanıtlar ve sistemimizin altında derin bir kalitenin bulunduğunu onaylar. Yeni Zelanda’da bir üniversiteye gitmeyi düşünen bir öğrenci hangisine gideceği hakkında endişe etmemelidir – tek düşünmesi gereken hangi kursu Yeni Zelanda’nın neresinde almak istediğidir!


alıntıdır turkishstudent