Pegasus'ta bomba ihbarıPegasus Havayolları'nın, Antalya Havalimanı'na inen uçağı bomba imha ekipleri tarafından didik didik ediliyor.

27.08.2007 00:07 Pegasus Havayollarının KKTC’den gelip Antalya Havalimanına inen uçağına bomba ihbarı yapıldı. Uçak havalimanında açığa çekilerek bomba imha ekipleri tarafından didik didik aranıyor. İşte ayrıntılar.

Pegasus Havayollarının Ercan Havalimanından havalandıktan sonra Antalya Havalimanına inen uçağı, burada yolcularını indirdikten sonra İstanbul yolcularını alıp Sabiha Gökçen Havalimanına hareket etmesi üzereyken aniden durduruldu. Polise gelen ihbar üzerine durdurulan uçak havalimanında yolcularıyla birlikte açığa çekildi. Polis uçağın etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı.
Olay yerine çağrılan bomba imha ekipleri uçağın içindeki yolcuları indirdikten sonra uçağın içindeki tüm bagajları ve yolcuları didik didik aramaya başladı.
Önceki hafta AtlasJet Havayollarının Word Focus Havayollarından kiraladığı uçak korsanlar tarafından kaçırılmış ve daha sonra Antalya Havalimanına indirilmişti.
Pegasus Havayollarının uçağında yapılan aramalardan sonra bomba ihbarının asılsız çıkması halinde uçuşa izin verilmesi bekleniyor.
airporthaber