+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Abdullah Gül'ün Yapacağı Atama Listesi...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Abdullah Gül'ün Yapacağı Atama Listesi... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  turkey Abdullah Gül'ün Yapacağı Atama Listesi...

  Abdullah Gül'ün Yapacağı Atama Listesi  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk’te 7 yıllık görev süresinde 3 Genelkurmay Başkanı dahil çok kritik atamalar yapacak. İşte o atamaların listesi...
  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk’te 7 yıllık görev süresinde 3 Genelkurmay Başkanı atayacak. Yargıtay Başsavcısı’nı belirleyecek, YÖK Başkanı’nı da seçecek...

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa’nın tanıdığı yetkileri ve verdiği görevleri yerine getirecek. İlk iş olarak bugün yeni kabineyi atayacak olan Gül, önemli atamalara imza koyacak.

  MGK SEKRETERİ: Gül’ün ilk işlerinden biri, daha önce kendi atadığı, ancak Sezer tarafından veto edilen 5 müsteşar yardımcısını “asaleten” atamak olacak. Gül, MGK Genel Sekreteri’ni de atayacak.

  KÖŞK ATAMALARI: Gül’ün Dışişleri Bakanlığı’nda danışmanlığını yapan Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Gürcan Türkoğlu’nu Köşk’te önemli bir göreve getirmesi bekleniyor. Basın Danışmanlığına ise Ahmet Sever’i atayacağı konuşuluyor.

  3 YENİ KOMUTAN: Gül 2014 yılına kadar 3 yeni Genelkurmay Başkanı atayacak. Org. Yaşar Büyükanıt’ın 1 yıl kalan görev süresini tamamlamasının ardından, 2008’de Orgeneral İlker Başbuğ’un, 2010’da Orgeneral Işık Koşaner’in Genelkurmay Başkanlığı’na atanması bekleniyor. 2013 yılının 1 numaralı Genelkurmay Başkanı adayı ise orgeneralliğe terfi eden Korgeneral Necdet Özel.

  YAŞ: Gül’ün askeri çevrelerde merakla beklenen kararı ise Aralık ayı başında toplanacak Yüksek Askeri Şura sonrasında ortaya çıkacak.

  YÜCE MAHKEME: Anayasa Mahkemesi’nin yedek üyesi Ali Güzel 2008’de emekliye olacak ve Gül Anayasa Mahkemesi’ne ilk atamayı yedek üyelik için yapacak. Asil üye Sacit Adalı, Mart 2010’da emekli olacak ve Gül asil üyelik için ilk kez isim belirleyecek. Gül, Yüksek Mahkeme’ye 2 asil ve 2 yedek üye daha atayacak.

  YARGITAY: Gül, 2011’de Yargıtay’a Başsavcısı ve Başsavcıvekilini seçecek.

  DANIŞTAY: Gül, birkaç ay içerisinde Danıştay’da boşalacak üyelikler için de atama yapacak. Gül, Uyuşmazlık Mahkemesi için üye seçimini ise 4 yıl sonra yapacak.

  ASKERİ YARGI: Cumhurbaşkanı Askeri Yargıtay üyelerinin üçte biri ile Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nin hakim sınıfından olmayan üyelerinin üçte birini de Genelkurmay’ın önereceği adaylar arasından seçme yetkisine sahip bulunuyor.

  HSYK: Gül, 5 asil ve 5 yedek üyeden oluşan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun doğal üyesi olan Adalet Bakanı ile Adalet Bakanlığı Müsteşarı dışında kalan tüm asil üyelerin yerine seçim yapacak.

  YÖK BAŞKANI: YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in görev süresi Aralık ayında doluyor. Gül, 2007 bitmeden YÖK Başkanı’nın yanı sıra bir de yeni YÖK üyesi seçecek. Ayrıca 2008’de 5, 2009’da 9, 2010’da 2 ve 2011’de 1 YÖK üyesi daha belirleyecek.(Abdullah Gül'ün Yapacağı Atama Listesi | Aktif Haber) alıntıdır

 2. #2
  Demirbaş DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını DeadlySoult Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  602
  Tecrübe Puanı
  21475256

  Tanımlı

  ellerine saglik.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-13-2011, 18:05
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-11-2009, 12:10
 3. BOSNALI ABDULLAH EFENDİ (Abdullah-ı Rûmî) Hazretlerinin hayatı, hakkında
  By Kahramankentli in forum Allah Dostları, Evliyalar ve Alimler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-15-2009, 08:49
 4. ''Türklerin ne yapacağı...''
  By Reflex. in forum Futbol Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-21-2008, 12:37
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-17-2007, 22:28

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0