Diana hamileymişPrenses Diana'nın, öldüğünde hamile olduğunu kanıtlayan resmi bir belgeye ulaşıldı.

29.08.2007 12:44Tartışmalı trafik kazasının ardından ilk otopsiyi yapan Profesör Pierre Coliat'nın, Paris Pitie-Saltpetriere Hastanesi arşivinde yer alan mektubuna göre, Diana, 9-10 haftalık hamileydi. İddiaya göre bu mektup, dünyayı sarsan kaza hakkında Fransız yetkilileri haberdar etmek üzere üç devlet adamına yollandı. Bu isimler arasında, o dönemde Sağlık Bakanı olan Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner de vardı.
Paris-Match'ın eski genel yayın yönetmeni olan ve şu anda "Oh La" adlı cemiyet dergisinin yayıncılığını yapan Chris Lafaille, mektuba, Diana'nın ölümü hakkında yazdığı yeni kitabı için yaptığı araştırma sırasında ulaştı.

Mektubun hastane tarafından asla yalanlanmadığını ve sahte olduğunun iddia edilmediğini ileri süren Lafaille, ancak görüştüğü hastane başhekiminin mektubun varlığını inkar ettiğini de hatırlatıyor.

31 Ağustos 1997'de Paris'te yaşanan tartışmalı trafik kazasında Prenses Diana ile birlikte can veren Dodi el Fayed'in babası Muhammed El Fayed, Diana'nın hamile olduğunu ve İngiliz derin devleti tarafından ortadan kaldırıldığını iddia ediyordu. Daily Express Gazetesi, daha önceki soruşturmalarda bu iddiaların asılsız olduğu sonucuna varılsa da, mektubun, ekimde İngiltere'de başlayacak ve altı ay sürecek yeni soruşturma için önemli bir delil olabileceğini yazdı.

haberturk alintidir