CHP'den Öğretmenlerle İlgili soru Önergesi

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, öğretmen atamalarının sözleşmeli veya kadrolu yapıldığını belirterek, atamaların neden iki ayrı statüde yapıldığını sordu.
Soysal, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, sözleşmeli atanan öğretmenlerin SSK'lı, kadrolu pozisyonlara ataması yapılan öğretmenlerin ise Emekli Sandığına bağlı olduğunu kaydetti.
Milli Eğitim Bakanı Çelik'in ''sözleşmeli veya kadrolu'' öğretmenler arasında hiçbir fark olmadığını açıkladığına dikkati çeken Çetin Soysal, ''İki pozisyon arasında bir fark olmadığına göre neden iki ayrı statüde öğretmen ataması yapılmaktadır?'' sorusunu yöneltti.
Sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu öğretmenler gibi iş güvencesine sahip olup olmadığını öğrenmek isteyen CHP'li Soysal, sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenler gibi; asker öğretmen olarak askerliklerini yapıp yapmadıklarının, mazeret atamalarında sıkıntı yaşanıp yaşanmadığının ve toplu taşım hizmetlerinde indirimden yararlanıp yararlanmadıklarının açıklanmasını istedi.
Milliyet

(CHP'den Öğretmenlerle İlgili soru Önergesi | Eğitim Gazetesi ) ALINTIDIR.

HAKKIMIZI KORUDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜRLER. AMA HER SORUNUNBİR CEVABINI VERECEKLERİNE EMİNİM. BİZ ÖĞRETMENLERİ DİĞER ATANMIŞ ÖĞRETMENLER GİBİ ATAMAYIP SÖZLEŞMELİ YADA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPTIRIP SONRADA KADROLULARDAN HİÇ BİR FARKLARI YOK CEVABINI VEREN BAKANIMIZA NE DESEM BOŞ. HERKEZ NE YAPILDIĞININ FARKINDA. ŞİMDİYE KADAR KİMSE BİZİM İÇİN ÇIKIP BÖYLE SORULAR SORMAMIŞTI BUNUN BİR BAŞLANGIÇ OLDUĞUNA İNANIYORUM UMARIM BİZİM İÇİN DAHA FAZLA UĞRAŞIRSINIZ SAYIN ÇETİN SOSYAL ....TEŞEKKÜRLER...

YORUMA AÇIKTIR...