MEB Öğretmenleri Canlı Yayında Yanıtlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin sorularını TRT 4’de yayınlanacak canlı yayın programında cevaplayacak.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, MEB eğitimde yeni yaklaşımlar doğrultusunda yeni bir çalışma başlatmaya hazırlanıyor.
Buna göre, MEB Eğitim Teknolojileri (EĞİTEK) Genel Müdür Vekili Orhan Ekinci imzasıyla "Canlı Yayın Programları" konulu bir genelge yayınlandı.
Ekinci, genelgede, eğitimde yeni yaklaşımların öğretmeni; sınıfta disiplini sağlatarak doğrudan bilgi aktaran değil, öğrenme sürecinde öğrenciye rehberlik eden ve onunla eğitim sürecini planlayan ve paylaşan kişi olarak gördüğünü belirtti.
Bu bakış açısının, eğitimin odaklandığı alanlarda kaçınılmaz bir değişim sürecini başlattığını ifade eden Ekinci, değişimin başarı düzeyinin, bu sürecin bir ögesi olan öğretmenin de kendisini değişime hazırlayabilmesi ve hazır hissetmesi ile mümkün olduğuna dikkat çekti.
Ekinci, bu sürece katkı sağlamak, ilköğretim okulları ve liselerde görev yapan öğretmenleri yönlendirmek ve etkileşimli bir ortam içerisinde onlarla iletişim sağlamak amacıyla, EĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından televizyon programları yapılmasının planlandığını kaydetti.

PROGRAM 5 EYLÜLDE BAŞLAYACAK
Program, 5-7 Eylül, 10-14 Eylül 2007 tarihlerinde TRT 4’de saat 10.00-11.30 saatleri arasında canlı olarak yayınlanacak.
Öğretmenler, mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik soru ve sorunlarını, canlı yayın sırasında verilecek telefon numaralarına veya "www.meb.gov.tr" ve "http://egitek.meb.gov.tr" sayfalarında verilen e-posta adresine iletebilecekler.
Programın ilk gününe Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın katılması planlanıyor.
Programa, diğer günlerde ise İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er, Personel Genel Müdürü Remzi Kaya ile üniversitelerden akademisyenlerin katılması bekleniyor.


( MEB Öğretmenleri Canlı Yayında Yanıtlıyor | Eğitim Gazetesi) ALINTIDIR.