13'ündeki Tuğçe, 'chat' arkadaşı ile kaybolmuş
03 Eylül 2007 Pazartesi 14:40 Balıkesir'de 5 gün önce ayrıldığı evine dönmeyen 13 yaşındaki kızın anne ve babası, kızlarının bir süredir sık “chat” yaptığını bildirdi. Genç kızın bilgisayarı ve telefon kayıtlarını incelemeye alındı.
Göçmen Konutları Mahallesi'nde yaşayan Kadriye ve Şenol Ş. çifti, polise giderek, Edip Gürcün İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olan kızları Tuğçe'nin, 5 gün önce “Çarşıya gidiyorum, merak etmeyin akşam dönerim” diyerek ayrıldığı evine dönmediğini bildirdi.
Kızlarının gidebileceği her yeri aradıklarını ancak bulamadıklarını ifade eden anne ve baba, kızlarının son günlerde sık sık internette “chat” yaptığını gözlemlediklerini söyledi.
Baba Şenol Ş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının hiçbir sorunu bulunmadığını, kaçması için bir neden olmadığını kaydetti.
Kızının internete girmesine zaman zaman kızdığını ve sınırlama getirmeye çalıştığını belirten Şentürk, “Annesi birkaç kez internet kafede görmüş. Bunun üzerine evde kullanmasında sakınca görmedik. Okullar tatil olduğu için de kendisine herhangi bir şey söylemedik. İnşallah internette kötü niyetli birileriyle tanışıp onlara kanmamıştır. Sağ salim evine dönmesi için dua ediyoruz” dedi.

Polisin, genç kızın bilgisayarını ve telefon kayıtlarını incelemeye aldığı bildirildi.
netgazete