Erdoğan'dan Baydemir'e : ''Lâf değil, iş yap''
04 Eylül 2007 Salı 13:35Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları döneminde bütün belediyelere eşit davrandıklarını ve eşit miktarda para yolladıklarını söyleyerek “Aksini iddia edenler varsa çıkıp ispatlasın" dedi. Erdoğan’ın bu sözleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP’li Osman Baydemir’in , AKP Hükümeti’nin 4.5 yıllık dönemde hazırladıkları hiçbir projeye destek vermediği şeklindeki sözlerine cevap olarak değerlendirildi.
Grup toplantısındaki konuşmasında yerel yönetimlere önemli bir bölüm ayıran Erdoğan, “Bizim hiçbir zaman halkımızla problemiz olmadı, olmaz. Yeter ki yerel yöneticiler lâf üretecekleri yerde iş üretsinler ve şehirlerimizi ilçelerimizi beldelerimizi mamur hale getirsinler. Bu ülkenin her tarafında temsil edilen partilere oy veren bütün insanlarımızın hassasiyetlerini, taleplerini bize oy verenlerin taleplerinden ayrı görmedik, görmüyoruz. Bölge siyaseti zümre siyaseti etnik siyaset anlayışları tarihte kalmıştır" diye konuştu.
Doğu ve Güneydoğu’ya 5.5 katrilyon lira yatırım yaptıklarını anımsatan Erdoğan, “Bunu görmezlikten gelmek herhalde biraz insaf dışıdır" dedi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı “Başbakan ve bakanlar Diyarbakır için negatif ayrımcılık yapıyor hem de ileri- geri konuşuyorlar. Diyarbakır’a karşı açıkça savaş ilan ediyorlarsa ‘hodri meydan’ diyorum. Biz burdayız. Savaştan kaçmayız. Başbakan en sevdiği ve en güvendiği adayını burada Belediye başkanı olarak göstersin. Diyarbakır bir kaledir. Bugüne kadar bir çok kişi düşürmek istedi ama düşmeyecektir" diye konuşmuştu.(ANKA)
netgazete