İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma açmasına kadar uzanan geçen yılki Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne bu yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli birlikte katılacak. Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesine Meclis’e girerek destek veren Bahçeli’nin Erdoğan’la birlikte ‘uzlaşma’ mesajı ve yan yana fotoğraf vereceği belirtildi.
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, 7-9 Eylül arasında düzenlenecek 726’ncı Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne katılacaklarını belirterek, ‘Biz herhangi bir organizasyon yapmıyoruz. Belediye ve valiliğin organize ettiği etkinliklerde bulunacağız’ dedi. Geçen yıl şenliklerde yaşanan gerginlik, protokol sıralarına kadar yansımış ve Başbakan’ın korumalarıyla ülkücü grup arasında arbede çıkmıştı. Arbedede ülkücü olduğu iddia edilen bir genç, Başbakan’ın koruması olan yeğeni Ali Erdoğan’ı yüzünden yaralamıştı.

Geçen yıl yapılan şenliklerde AK Parti otobüsü taşlı sopalı saldırıya uğrarken, MHP konvoyundaki Genel Başkan Bahçeli’nin makam aracı ile MHP yöneticilerinin aracı 4 kez aranmıştı.

Buzlar resepsiyonda eridi

KARA Kuvvetleri Komutanlığı bahçesinde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu’na katılan Başbakan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile karşılaşmış ve ayaküstü sohbet etmişti. Erdoğan’ın Bahçeli’ye ‘Görüşelim Sayın Başkan. Komisyonlar kuralım, beraber çalışmalar yapalım’ sözlerine Bahçeli de ‘Hay Hay sayın Başbakan’ karşılığını vermişti.

Kaynak: Star