Uşak'ta, boşanmak üzere olduğu eşinin babasının evine giden koca, cinnet geçirip eşi ile kızını öldürdü, bacanağını da yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, Ulubey ilçesi Akkeçili Köyü'nde saat 22 00 sıralarında meydana gelen olayda, Selahattin Y. boşanmak üzere olduğu eşi Emine Y'nin kaldığı babasının evine giderek, eşi ile küçük kızı Esma Y. (16) ve bacanağı Hüseyin İ.'ye kurşun yağdırdı.

VEDALAŞMAK İÇİN GİTTİ, EŞİ İLE KÜÇÜK KIZINI ÖLDÜRDÜ

Selahattin Y., bir yıldır ayrı yaşadıkları eşi ve çocuklarının oturdukları kayınpederinin evine giderek, kendisi gibi Almanya'da yaşayan ve yıllık izni nedeniyle köye gelen ancak yarın Almanya'ya dönecek olan eşi ile iki kızıyla vedalaşmak istedi. Eski eşi ile tartışan Selahattin Y. daha sonra evden ayrıldı.
Kısa bir süre sonra köyde evi bulunan ancak Uşak'ta yaşayan bir yakınının evine giderek av tüfeği ile geri döndü. Cinnet geçiren öfkeli koca, av tüfeği ile önce eşine bir el ateş etti, daha sonra kızı ve bacanağını vurarak, daha önce kiraladığı bir araçla kaçtı. Selahattin Y'nin kullandığı kiralık araç köyün girişinde terkedilmiş olarak bulunurken, kendisi kayıplara karıştı.

Olay sırasında evde diğer odada olan Selahattin Y'nin büyük kızı Ayşe Y. (19) ölümden kurtuldu. Olay yerinde hayatını kaybeden talihsiz kadın Emine Y.'nin 20 gün önce babasının vefat ettiği öğrenildi.

internethaber