+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Müslümanları ve Yahudileri Katlettiler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Müslümanları ve Yahudileri Katlettiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Müslümanları ve Yahudileri Katlettiler

  Müslümanları ve Yahudileri Katlettiler  İsrail’in eski Müsteşarı Lenny Ben-David,ülkesini ve ABD'yi Ermeniler'e karşı uyardı.

  ABD’deki Yahudi lobi kuruluşu ADL’nin “Ermeni soykırımı” iddialarını benimsemesi yankıları sürerken İsrail’in Washington Büyükelçiliği eski Müsteşarı Lenny Ben-David, İsrail hükümeti ve ABD’deki Yahudileri, Ermeni iddiaları konusunda “dikkatli” olmaya çağırırken Ermenilerin yüzbinlerce Müslüman ve binlerce Yahudi’yi katlettikleri yolundaki bilgi ve duyumlara dikkat çekti.

  Lenny Ben-David, Jerusalem Post gazetesinde yayınlandığı “Türkiye ve Ermenistan: Yahudiler ne yapmalı?” başlıklı makalede “Ermeni soykırımı” iddialarına işaret ederken söz konusu olayların savaşlar ve katliamlar arasında meydana geldiğini belirtti.

  Ermenilerin de, yüzbinlerce Müslüman ve binlerce Yahudiyi katlettiklerine ilişkin bilgi ve duyumlarına dikkat çeken Ben-David, ancak Ermenilerce gerçekleştirilen katliamlardan söz edilmediğini kaydetti.

  İSRAİL VE ABD’DEKİ YAHUDİLERE UYARI

  Ben-David, Ermeni ve Türklerin gri tonlarını görmediğini belirterek “En az şimdiye kadar tek renkli söylemin değiştirilmesi yolundaki taleplerin sadece Türkiye’ye yöneltildiğine dikkat çekerken de İsrail ve ABD’deki Yahudilere şu uyarı yaptı:
  “İsrail hükümeti ve ABD’deki Yahudiler, Türkiye’ye yönelik Ermeni iddialarının oluşturduğu mayın tarlasına basarken dikkatli olmalı. Ermenistan’daki Yahudi toplum liderleri, yurt içi kaynaklı, 1915 yılındaki Ermeni katliamlarının Yahudilerce organize edildiği yolundaki iddiaları duyduklarını bildirdiler.”

  ERMENİLERE KARŞI İDDİALAR
  Halen müşavirlik görevini yapan ve makalesinde bu yazın başına kadar Washington’daki Türk Büyükelçiliğine de beş yıl danışmanlık yaptığını anlatan Ben-David, danışmanı olarak Türk hükümetinin ve halkının “Ermeni soykırımı” iddialarını neden reddettiğini anladığını söyledi. Ben-David makalesinde şu unsurlara da dikkat çekti:
  -1914-1920 yıllarında Ermenistan’daki 2.5 milyon Müslümanın katledildiğine ilişkin anlatımlar var.

  -Bir süre önce Azerbaycan’daki dağ Yahudileri, 1918 yılında çok az bilinen pogrom sırasında Ermenilerce öldürülen 3 bin Azeri Yahudi için bir anıt inşa etmek amacıyla yardım istemişlerdi.

  - Sadece 15 yıl önce Ermeni kuvvetleri, yüzlerce Azeri Müslümanı katletti. Newseek dergisi, 16 Mart 1992 tarihli sayısındaki habere göre Karabağ’daki küçük bir köyde erkek, kadın ve çocuk, sıradan insanlar, kaçmaya çalışırken Ermeni kuvvetlerince yakın mesafede öldürüldü.

  TARİHÇİLER OLAYLARI ARAŞTIRMALI

  Ben-David, Türk ve Ermenilerin soykırım planlarını yalanladıklarını belirterek “Tüm kurbanlara sempati göstermek ve tüm failleri kınamak İsrailli toplumun görevidir” ifadesini kullandı. Ben David şunları yazdı:
  “ABD Kongresi ve Yahudi toplum, her iki taraftaki tarihçileri objektif bir biçimde olayları incelemeye cesaretlendirmeli.

  Milletler, kendilerini aynaya bakabildikleri ve gri, karışıklıkları ve kusurları görebildikleri zaman olgunlaşır.”

  (ANKA) alıntı

 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  !

  şimid Hesap Versinler Ermeniler Bakalim Ne Diyecekler Merak Ediyom

 3. #3
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;)

  paylaşım için saol

 4. #4
  °°°ѕüяü∂єη αуяıℓαη ι∂єαℓιѕт кυzυ°°° RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa Baktabul'un Çılgını RozeLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ölümle yaşamı ayıran çizgi...
  Mesajlar
  2.619
  Blog Yazıları
  4
  Tecrübe Puanı
  107374587

  Tanımlı

  Alıntı MATAHORIS´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  şimid Hesap Versinler Ermeniler Bakalim Ne Diyecekler Merak Ediyom
  bencede sana katılıyorum

Benzer Konular

 1. Ağlayın Ey Dünya Müslümanları!..
  By güle_aşık in forum İnanc Dünyası
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-03-2009, 12:23
 2. Yarım Asırlık Ağaçları Katlettiler!
  By GönüL in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 09-24-2008, 13:02
 3. Osmanlı ve Endülüs Müslümanları , Endülüs Müslümanları Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-02-2008, 16:20
 4. 'Avrupa'daki Müslümanlar, Nazi dönemi Yahudileri gibi'
  By nur yağmuru in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-05-2008, 14:10
 5. İngiliz popstarını katlettiler
  By respect23 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-15-2007, 23:41

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0