+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Aldatılmam demeyin

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Aldatılmam demeyin Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını hayalet_0312 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  5.612
  Blog Yazıları
  54
  Tecrübe Puanı
  102309069

  ! Aldatılmam demeyin

  Aldatılmam demeyinÇünkü her iki kişiden biri hayatında en az bir kez aldatılıyor. İşte aldatma gerçeği...

  07.09.2007 20:23Alman Glamour dergisinin haberi her iki kişiden biri hayatında en az bir kez aldatıldığını ortaya koyuyor! Üstelik araştırmacılar artık aldatmanın nedenlerini de bulmuş durumdalar.

  Kadınlar, potansiyel aldatma güdülerini genellikle arkadaş çevrelerinde özgür bırakıyorlar ve içlerinde yaklaşık yüzde 70'i için bu olay ‘Sadece bir kez' gerçekleşiyor. Erkekler ise eşlerini aldattıkları kadınlarla çoğunlukla tesadüfen tanışıyorlar. Örneğin, alışverişte...

  Tabii sadece orada da değil. Üç erkekten biri, işyerinde böylesi bir deneyim yaşamayı tercih ediyor. Bu tür bir ilişki daha uzun sürdüğü gibi, erkeklerin üçte birini rahatsız da etmiyor!

  Aldatma nerede başlıyor?

  Alman Glamour dergisinin yaklaşık 1500 kadın ve erkek üzerinde yaptığı araştırmaya göre kadınların yüzde 50'si, 20-35 yaş arasında aldatmaya eğilimli. Bu gruptaki kadınların yüzde 65'i eşlerini sadece bir kez aldatırken, yüzde 27'si aldatma sonrasında uzun bir ilişki yaşıyor.

  Yüzde 57'lik bir oran için öpüşme aldatma sayılırken, grubun yüzde 20'si el ele tutuşmayı bile aldatmadan sayıyor.

  Yüzde 9'luk bir kısmı ise kendini başka bir erkekle sevişirken düşünmek bile aldatmanın ilk aşaması.

  Eşlerini aldatmış kadınların yüzde 59'u bunu saklama taraftarı. Yüzde 47'si en yakın arkadaşlarına, ancak aşık olduklarında itiraf ediyorlar.

  Her üç kadından biri ise erkeğin neler olup bittiğini bilmesi gerektiği görüşünü paylaşıyor.

  Eşimin unuttuğu jestlere vuruldum

  Aslında eşimi çok seviyordum. Yine de bir iş gezisi sırasında aldattım. Eşimi aldattığım erkek bana şık davranıyordu. Onun direkt ve emrivaki tavırlarından çok etkilendim. Çünkü eşim bu tür jestler yapmayalı çok oluyordu. İlişkim altı ay devam etti. Daha sonra kendimi suçlu hissetmeye başladım ve eşimden ayrıldım. Aradan üç ay geçtikten sonra eşimle ilişkimizi yeniden gözden geçirmeye karar verdik, ancak o güveni bir türlü kuramadık. Şimdi eşimi aldattığım kişiyle evliyim ve çok mutluyum.

  Eşime benzeyen bir kadın seçtim

  Eşimi aldatmam planlı bir şey değildi. Onunla bir kulüpte tanıştım, eşime benzerliği beni çok şaşırtmıştı. Ve bu yasak ilişkim sırasında kendime ait bir şeyleri keşfettiğimi gördüm: Altı yıllık bir evliliğin ardından kadınlarla hálá flört edebiliyor ve onları heyecanlandırabiliyordum. Diğer kadına duyduğum cinsel ve duygusal hislerim, eşime karşı dürüst olmamı gerektiriyordu. Ne onu, ne de kendimi daha fazla aldatamazdım. Eşimden ayrıldım.

  Aldatan kadınların öykülerini yazdı

  ‘Etekli İktidar' adlı ilk kitabıyla büyük ilgi gören gazeteci Sinan Akyüz, ‘Aldatma' konusuna, yeni kitabıyla farklı bir boyut getiriyor. Akyüz, ‘Bana Sırtını Dönme' adlı yeni kitabında aldatma ve aldatılma üzerine öyküler anlatıyor.

  Kadınları sorgulayan bir erkeğin bakış açısından gerçek kadın öykülerini okurken, kimi zaman öfkelenecek, kimi zaman da yalnızlık hakkında yeni yargılara varacaksınız. Ne dersiniz, aldatmak, aldatılmak bahane. Sorun yalnızlıkta mı sizce de?

  Beş soruyla aldatma gerçeği

  Hangi erkekler aldatır?

  Son araştırmalara göre sadakat ve sadakatsizlik, henüz hamilelik sırasında oluşuyor. Testesteron oranları yüksek erkekler (uzun boylu ve köşeli çeneli) aldatmaya minyon yapılı erkeklerden daha eğilimli. 40-50 ve 30-40 yaş arası erkekler eşlerini en fazla aldatan yaş grupları.

  Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, ne yapmalısınız?

  Onu karşınıza alıp konuşmak kesinlikle yanlış bir davranış. Çünkü sizi aldattığını asla kabul etmeyecektir. En iyisi önce davranışlarını izlemeye alın. Erkekler ortada her zaman ipucu bırakırlar. Ondan ayrılmalı mısınız? Çoğunlukla bir arada kalmak ilişkiyi kurtarabiliyor. Bazı aldatmalar ilişkiyi yeniden aşka dönüştürebiliyor.

  Aldatılmak canımızı niye çok yakıyor?

  Çünkü bu acı veren ama derin duygular yüzyıllar boyunca neslimizi devam ettirmemizi önleyen tehlikelerden korunmamızı sağladı. Kıskançlık duygusu tüm güçleri harekete geçiriyor ve bize sahip olduğumuz erkek için savaşma olanağı tanıyor.

  Kadınlar neden aldatıyor?

  Kadınların en sık gösterdikleri nedenler arasında sevgisizlik ya da cinsellik olsa da bilinçaltlarında güçlü genlere sahip erkekleri aramaya devam ediyorlar. Zaten bu yüzden menstrual dönemlerinde erkeklerden uzaklaşmalarının bir sebebi de bu.

  Aldatma ilişkiyi kurtarır mı?

  Kimilerine göre evet! Bir kaçamak bazen ilişkinin tepetaklak olmasına ve hiçbir evlilik danışmanının yapamadığı şeyleri, çiftin yeniden yapmaya çalışmasına neden olur. Ama yine de riski oldukça yüksek. Ve aldatan tarafı suçlayan tavırlar yerine öfke, hayal kırıklığı ve güveni onunla birlikte taşımaya hazır olmanız gerekir.

  haberturk alintidir

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı

  oy oyoyyyy...

Benzer Konular

 1. Sakın 'dişçi' demeyin!
  By кıνıяcıк in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-22-2010, 10:38
 2. AY'la oyun olurmu demeyin!
  By HaYaLGöZlÜm in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-21-2009, 12:02
 3. Bize bir şey olmaz demeyin
  By leyla_59 in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-06-2008, 16:10
 4. Asla Sen Yapamazsın Demeyin
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-19-2008, 20:11
 5. Bu kadar da olur mu demeyin
  By djelveda46 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-22-2008, 19:11

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0