Topbaş, KİPTAŞ'ın Maltepe Konutları'nın satış kampanyasının başlatılması nedeniyle düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, bu sabah Ayazağa Kavşağı'ndaki şantiyenin, fazladan yola açılması nedeniyle binlerce aracın yolda sıkıştığını ve insanların işe gidebilmek için saatlerce yolda yürümek zorunda kaldığını hatırlatarak, çalışmaların ne zaman biteceğini sorması üzerine Topbaş, şu ana kadar çalışmaları bitmeyen bazı güzergahları 4-5 gün içinde tamamlayarak 17 Eylül'e kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Topbaş, Avcılar-Topkapı arasında yapımı süren metrobüs hattındaki çalışmaların da sürdüğünü ifade ederek, “Hattın Küçükçekmece-Topkapı arasında 17 Eylül Pazartesi günü kesinlikle yolcu taşınacak… Mevcut haliyle ne kadar bitirdiysek o kadarıyla Pazartesi günü devreye sokacağız. Gerekirse mevcut otobüsleri devreye sokarak vatandaşlarımızın Küçükçekmece'den Topkapı'ya erişimini sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

“Fonksiyonu geçici olarak koyacağız çalışacak. Daha sonra eksiklikler tamamlanacak" diyen Topbaş, Sultançiftliği-Edirnekapı raylı sistem hattının da okullar açılmadan 1-2 gün önce yolcu taşımaya başlayacağını söyledi.

Kaynak: AA