İstanbul trafiği iflas etti

Bir yandan metro ve yol yapım çalışmaları... Bir yandan irili ufaklı kazalar... Dün bunlara TEM'de devrilen TIR da eklenince İstanbul'da trafiğin felç olmadığı yer kalmadı

METRO ve yol yapım çalışmalarının sürdüğü İstanbul'da, dün sabah Firuzköy mevkii TEM otoyolu üzerinde devrilen bir TIR'ın yolu kapatması sebebiyle trafik çilesi yaşandı. Kaza nedeniyle oluşan kilometrelerce araç kuyruğu Anadolu yakasındaki trafiği de etkiledi. Sürücüler direksiyon başında adeta çıldırırken, birçok vatandaş işlerine yürüyerek gitmeye çalıştı.
OKULLARIN açılmasıyla birlikte oluşacak trafik sıkışıklığını engellemek için yetkililer tedbirler almaya çalışırken, özelikle Florya ve Küçükçekmece'de oluşan kilometrelerce araç kuyruğu sürücüleri çileden çıkardı. Zincirlikuyu'daki trafik sıkışıklığı sebebiyle Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa geçişinde de kilometrelerce kuyruk oluştu.
MASLAK'ta metro çalışması nedeniyle daraltılan yolda da trafik keşmekeşi yaşandı. Adım adım ilerleyen trafikte saatlerce bekleyen sürücüler tepki gösterirken, toplu taşıma araçları ve servislerden inen vatandaşlar işlerine yaya olarak gitmeye çalıştı. Araç yoğunluğundan dolayı toplu taşıma araçlarının seferlerinde de aksamalar oldu.
Milliyet